Автор Тема: Пропуснат Протокол за ВОП  (Прочетена 3121 пъти)

mi69lena

• потребител
Пропуснат Протокол за ВОП
« -: 24 Юни 2013, 14:23 »
Колеги, моля ви спешно е. Днес слизам в цеха на фирмата и виждам 1 руло от материал който доставяме от Германия и на въпрос - кога е доставен и къде са му документите... ми казват незнам "некъде тука" . Фактите - доставка извършена на 12,04,2013г на ст-ст 2727,42 евро. От тогава съм издала още цели 3 протокола от други доставки /за които имах документи и знаех за доставката/. И сега какво да правя ????
Да ги включа в дневниците за м. юни 2013? Направо се шашнах!!! Да уведомявам ли НАП?
Моля ви за съвет?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Пропуснат Протокол за ВОП
« Отговор #1 -: 24 Юни 2013, 14:40 »
не се уведомява НАП

пропуснатия документ се отразява в периода, в който е открит пропуска

mi69lena

• потребител
« Отговор #2 -: 24 Юни 2013, 14:44 »
БЛАГОДАРЯ ТИ ЕЛИ!!!!

Включвам ги в м.06/2013 и се правя че съм "за гъби" дано ми се размине глобата...!

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #3 -: 24 Юни 2013, 15:37 »
ако държиш да я караш точно по закон се уведомява :((

Цитат на: ППЗДДС Чл. 81
(5) (Нова - ДВ, бр. 4 от 2009 г., в сила от 01.01.2009 г.) В случаите по чл. 73а от закона, когато данъкът е начислен извън сроковете по чл. 117, ал. 3 от закона, издаденият протокол не се отразява в дневника за продажбите за периода, през който е издаден. Същият следва да се отрази в дневниците за продажби и покупки за данъчния период, през който данъкът е станал изискуем, като се прилага чл. 126, ал. 3, т. 2 от закона.

обвързано ти е и с правото на ДК:

Цитат на: ЗДДС Чл. 73а
(2) В случаите по ал. 1 правото на приспадане на данъчен кредит се упражнява през данъчния период, през който данъкът е станал изискуем, като се прилага съответно чл. 126, ал. 3, т. 2.

и с глобата

Цитат на: ЗДДС Чл. 180а
(4) В случаите по ал. 1, когато лицето е уведомило органите по приходите по реда на чл. 126, ал. 3, т. 2 в срок до два месеца от края на месеца, в който е следвало да начисли данъка, глобата или имуществената санкция е в размер от 100 до 300 лв.

mi69lena

• потребител
« Отговор #4 -: 24 Юни 2013, 16:04 »
Благодаря на Аби,  последно... да ги уведомявам ли или да не ги уведомявам?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #5 -: 24 Юни 2013, 16:13 »
Аби, права си
но глобата  по ал.3 е по-изгодна сякаш /в случая/

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #6 -: 24 Юни 2013, 19:09 »
и на мен на първо четене така ми изглежда
постнах текстовете просто за да си ги знае mi69lena, иначе на практика - зависи от ситуацията, в някои случаи и аз бих се скатала :))