Автор Тема: наложен платеж  (Прочетена 1443 пъти)

Диляна

  • Гост
наложен платеж
« -: 19 Февруари 2013, 12:38 »
Здравейте!Насправихме сайт за търговия по интернет.Клиентите ни плащат с наложен платеж,според фирмата за куриерски услуги техният документ(разписка за прием на паричен превод) ни освобождава от задължението за пускане на касова бележка.Нормативната база е Наредба № Н – 18 от 2006 г.,чл.3, който  освобождава от задължението да се издава Фискална касова бележка, ако плащането към нас се извършва чрез Пощенски паричен превод. Тази услуга трябва да бъде извършена от лицензиран пощенски оператор, какъвто е фирмата куриер.Според вас това така ли е,както те твърдят?

HashFlare

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: наложен платеж
« Отговор #1 -: 19 Февруари 2013, 12:55 »
по принцип е така
на клиента се издава разписка за пощенски запис за стойността на наложения платеж


Васко

  • потребител
Re: наложен платеж
« Отговор #2 -: 09 Ноември 2017, 17:27 »
За да не отварям нова тема ще ползвам тази.

Отново за наложен платеж. Цитираното по-горе е така. Еконт дори са си обяснили какво и как трябва да се направи за да е ок товарителницата и т.н.

Аз имам следния въпрос - ако продавам дребни стоки в голямо количество с наложен платеж и не пускам касов бон как след това ги отразявам счетоводно и вкарвам всичко в дневниците? Ако имам дневен отчет от касов апарат ще го ползвам като инфо и ще го осчетоводя като такъв отчет. Но като нямам какви са ми опциите? Да издавам фра за всяка продажба? Или аз да си водя нещо като дневен отчет и да го засичам с получените банкови преводи от куриерската служба?

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: наложен платеж
« Отговор #3 -: 09 Ноември 2017, 22:50 »
доколкото помня си регнат - чл. 119 ЗДДС