Автор Тема: Надвнесен корпоративен данък  (Прочетена 25218 пъти)

ЦД

• потребител
Re: Надвнесен корпоративен данък
« Отговор #40 -: 16 Май 2013, 16:38 »
В началото на годината сами си организирахме проверка с искане за корекции на Д6 от м 1,2,3 на 2005 г. и м 1 2006.
2005 си ги знаехме/ включени осигуровки на СОЛ и разместване в месеците на първите два месеца/, а 2006 беше грешка в НАП при обработката.
Изчистихме данъчната сметка преди да подадем ГДД за 2012/с чекнато за възстановяване/.
Фирмата е от 2000 г. има доста ревизии и проверки по ДДС до 2007, 2010 последно с проверка ни е възстановена сериозна сума ДДС,  за другите данъци не са ни проверявали или ревизирали.
Всичко се плаща и декларира в срок. Нямаме актове и непризнато ДДС през годините.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #41 -: 16 Май 2013, 17:06 »
пак мерси :))
явно за това са решили да не ви тормозят повече, това което описваш стига

небесна

• потребител
« Отговор #42 -: 16 Май 2013, 17:41 »
мда... ако са проверявали толкова неща досега, нормално да не ги тормозят повече

аз обаче продължавам да не ща да рискувам със стари фирми, които досега не са влизали в досег с проверки и ревизии, стига им и лошата бизнес-среда наоколо... :)

iziizi

• потребител
« Отговор #43 -: 03 Юни 2013, 10:20 »
 Здравейте, искам съвет от Вас. Благодаря предварително.

Получих покана за доброволно изпълнение на основание чл.182 ал.1 от ДОПК

Написах заявление до НАП да бъдат отразени и  прихванати надвнесените авансови вноски за корпоративен данък от годишните задължения за корп.данък през 2013г.

Обадиха ми се от НАП, че всичко е оправено. Пак получих покана за доброволно изпълнение
и пак написах заявление до НАП. Обадиха ми се от НАП, че всичко което съм описала е така
но тези задължения идват от  корпоративния данък.Обясних, че съм написала заявление за прихващане на корпоративния данък.Издириха писмото и казаха, че служителката си е свършила работата.
Но прихващането не е било в нейния отдел.
 Въпросът ми е как да постъпя пак ли да пиша заявление или да отида в НАП да издирвам предишното заявление.Моля Ви ако имате сходен случай помагайте.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #44 -: 03 Юни 2013, 10:37 »
идете на място

ако имате подадено искане за прихващане, самото искане минава през 3-4 ръце в НАП
крайната фаза е самото прихващане

ако виждате в справката, че не е направено прихващане, отивате в НАП и докато не отразят прихващането, не ги оставяте

iziizi

• потребител
« Отговор #45 -: 03 Юни 2013, 12:33 »
 Ходих до НАП и казаха че писмото е насочено към отдел проверки.Какво означава това не знам.
 А лихви начисляват и сигурно пак ще получим покана за доброволно изпълнение.
 Какво да правя да чакам ли или утре пак да ходя.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #46 -: 03 Юни 2013, 13:41 »
От отдел проверки ще Ви извикат да се подпишете на протокол

след проверката може да се направи прихващането - такава е процедурата по чл.129 от ДОПК