Автор Тема: Префактуриране на разходи  (Прочетена 1699 пъти)

Иво

  • Гост
Префактуриране на разходи
« -: 12 Февруари 2013, 15:57 »
Дружество майка от ЕС е заплатило учаситие на наш служител в  IT форум на който се обсъждат новостите в бранша. Сега ни префактурират сумата която са платили и това което не мога да разбера е трябва ли да си начислм ДДС с протокол по чл.117 или не трябва?


Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Префактуриране на разходи
« Отговор #1 -: 12 Февруари 2013, 16:07 »
ако не попада тук

Цитат
чл. 21 ал.4
3. (изм. - ДВ, бр. 94 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) мястото, където фактически се провежда събитието - при доставка на услуга по осигуряване на достъп (срещу билети или заплащане, осигуряващи входа, включително когато такъв вход е включен в абонамент) до културни, художествени, артистични, спортни, научни, образователни, развлекателни или подобни събития (включително панаири и изложби) и при съпътстващите достъпа услуги, когато услугата се предоставя на данъчно задължено лице;

ще трябва да си начислите