Автор Тема: Удостоверения ...  (Прочетена 1578 пъти)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Удостоверения ...
« -: 31 Януари 2013, 22:47 »
Някой искал ли е от НАП някои от другите удостоверения /освен по чл.87/

Удостоверение за декларирани данни
Удостоверение за платени данъци и осигуровки
Удостоверение за декларирани финансови резултати и платени данъци

чудя се дали да не им засиля по едно искане за  всичките, защото започнах лекинко да се изнервям
цял месец от подаване на молбите - нито ме викат за протоколи, нито ми чистят измислените лихви

само се чудя какво основание да посоча и има ли значение за какво са ми удостоверенията ?

небесна

• потребител
Re: Удостоверения ...
« Отговор #1 -: 31 Януари 2013, 23:44 »
един мой съдружник в ООД, който обаче не е СОЛ, го бяха привикали с покана за глоба, че не бил подавал годишна Д6 за няколко години
отиде той да се разправя - те твърдяха, че бил СОЛ, той твърди обратното
накрая им засили искане за декларирани данни за копие от "подадената от него ОКД"
след 2-3 седмици като ги посети, за да си я вземе - му се извиниха за цялата разправия
щото естествено нищо подобно не са могли да открият
така че действай!

а какви са тия протоколи? при мен на всичките места, където обвързваха и коригираха, никой не се е обаждал   за нищо, просто го видях по справките, че е оправено

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Удостоверения ...
« Отговор #2 -: 01 Февруари 2013, 00:02 »
миналата година като чистих сметките на някои фирми пусках молби, молбите отиваха в отдел проверки, от там се подписва протокол за резултата от проверката и чак тогава отиваше в отдел декларации и счетоводство за да се отразят промените

в момента с надвнесения данък за ДДФЛ по ТД не е ясно от справката дали онази измислена лихва са я махнали
а за другата ми молба с обвързването на ЕГН и Булстат са оставили лихвите и си ги погасяват от текущите вноски ...

тези разходки по етажите ми идват в повече по време на приключване
та малко ми остава да поискам на всички фирми всички възможни удостоверения