Автор Тема: СИС и служ.бележка чл.45 ал.4  (Прочетена 4408 пъти)

небесна

• потребител
СИС и служ.бележка чл.45 ал.4
« -: 22 Януари 2013, 09:28 »
дали изобщо ще има нов образец за тия формуляри? вече сме 22 януари, и в днешния ДВ пак ги няма публикувани
не че ми е проблем да си сменя годината в карето за осигурителния доход, но натрапчиво силно не искам да разпечатвам по 3 служебни бележки, които после да бъдат загубени - а и там текстът може би ще трябва да се видоизмени - ако е обща годишна бележка някак не върви да се пише "сумата по тази сметка"

много ме дразни, че заради тая неизвестност си задържам оформянето на януарските плащания

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Re: СИС и служ.бележка чл.45 ал.4
« Отговор #1 -: 22 Януари 2013, 09:48 »
Абе не само заради годината трябва да променят образеца на СИС. Новите алинеи на чл. 45 (ал. 8 и 9) ме навяват на мисълта, че нещо трябва да се промени поне в служебната бележка.

Спомянате ли си предишни години по кое време са утвърждавали образеца на СИСа?

небесна

• потребител
« Отговор #2 -: 22 Януари 2013, 09:52 »
още в края на декември я публикуваха миналата

Барми

• потребител
« Отговор #3 -: 22 Януари 2013, 09:54 »
Ако ние тръпнем в очакване, как ли тръпне Неджет :)
Аз съм решила да оставя на него да следи за излизането на новия образец :)

Барми

• потребител
« Отговор #4 -: 22 Януари 2013, 09:56 »
Споменах Неджет и рекох да проверя какво става в сайта му:

http://sis.bg-blanki.com/

Сигурна съм, че скоро ще се обади и тук.

Флора

• Гост
« Отговор #5 -: 22 Януари 2013, 10:59 »
Имат време с бележката - до април догодина, когато дори да не са я поискали сме длъжни да я издадем вече.
Аз се чудя да продължавам ли с бележките. Или да чакам да си искат.
А лицата, които са еднократно минали през нас? Втори път да ме ангажират?:) Не знам. Имам още някой ден да го измисля.

Барми

• потребител
« Отговор #6 -: 22 Януари 2013, 11:13 »
Моята практика е такава: или се плаща по банков път и не виждаме очите на получателя на дохода (специално при наемите), или той идва, дава си (както си знае) квитанция от кочан срещу парите, които получава от самонаетото лице. Надали 1% от всички, представляващи по закон т.нар. платец на дохода, са в състояние да изработят СИС по образеца на Дянков в момента, в който наемодателят се появи с парите.
Те ти административно облекчение.
А аз по това време на годината изработвам всички сисове по представените ми квитанции (с плащанията по банка се оправям по-навреме). Но сега разпечатвам всички сисове с по един комплект служебни бележки за цялата сума в три екземпляра.

В тази връзка, Неджет, ако четеш, дали можеш да направиш опция за добре изглеждаща обща служебна бележка към всички СИСове за годината?

Флора

• Гост
« Отговор #7 -: 22 Януари 2013, 11:35 »
Барми, досега давах с всяка СИС - служебна бележка. Отсега са ме подхванали - нали ще ми дадеш обща бележка!? Програмата ми вади, но си е поредната галимация;(

Барми

• потребител
« Отговор #8 -: 22 Януари 2013, 11:54 »
Ама ако идваха при мен да им дам парите, и аз щях да им давамм веднага СИС и служебна бележка дори. Но не идват при мен. Не съм аз човекът с парите. А да се разходят до мен специално за бележка - хаха.
Същото такова хаха се оказа опитът ми аз да давам СИСове на управителите при следващата ни среща, с надеждата, че междувременно документите ще бъдат дооформени с подписи и печати. Таратанци. Губят ги и в крайна сметка пак ги "антидатирам" по 12 парчета в началото на следващата година.

небесна

• потребител
« Отговор #9 -: 22 Януари 2013, 11:58 »
значи при мен работата е съвсем *хахаха*, като ненормалните пращам всеки месеци архивчета с всичко необходимо вътре и точни инструкции кой къде да сложи ченгел, пък после виждам подписани по максимум 10% от всичко..

небесна

• потребител
« Отговор #10 -: 25 Януари 2013, 11:50 »
видях новите образци - голямо улеснение, няма що
според мен излиза, че до 15 април трябва да издадем по три бележки към всяка сметка, а не една обща, така че дали ще го правя текущо или не - няма никакво значение

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
« Отговор #11 -: 26 Януари 2013, 06:10 »
Обновени документи
Служебна бележка за доходи от източници по чл. 35 от ЗДДФЛ
Служебна бележка по чл. 45, ал. 2, т. 1, 2 и 3 от ЗДДФЛ
Служебна бележка по чл. 45, ал. 1 и ал. 2, т. 4 от ЗДДФЛ
"Сметка за изплатени суми" и "Служебна бележка по чл. 45, ал. 4 от ЗДДФЛ"

Новини
Публикувана е нова, обновена версия № 3 на програмен продукт за генериране на данни за декларации обр. № 1, обр. №3, обр. № 6 и плащания от осигурителни каси
Публикувани са служебни бележки по чл. 45 и чл. 35 от ЗДДФЛ, както и "С метка за изплатени суми"
До 31 януари може да се променя вида на осигуряването

:)))