Автор Тема: Прекратяване на основния трудов договор - кво правим с втория  (Прочетена 8989 пъти)

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
така де- съгласна съм с Абби, но техническите неуредици ме изнервят и ще прекратя и пусна нови.
неам нерви просто:)

Флора

• потребител
Разбрахме се накрая ;)))

Флора

• потребител
Пак аз.
За двата трудови договора.
Основен на 8 часа; втори на 4 часа.
Основният трябва да се прекрати, считано от 1.12. и веднага се скл. ТД с друг работодател и на 1.12. лицето е на работа.
Става ли нищо да не се пипа. Новият ТД да се обяви пак с код 01.

Флора

• потребител
Намерих в мрежата това:
8. Работя на основен и допълнителен трудов договор/и двата по 4 часа/. Интересува ме като се прекрати основния трудов договор и веднага се сключи нов /пак на 4 часа/, може ли допълнителният да си остане такъв, а новият трудов договор да е отново основен.

Отговор: Необходимо е да прекратите и двата трудови договора – основния трудов договор и договора за допълнителен труд.Следва да сключите този трудов договор, който желаете да е основен /първи по време/, след което да сключите трудов договор за допълнителен труд.

Защо изобщо промениха да не се иска съгласие от основния работодател.
Като по всички точки се опира до това всеки да знае какво се случва.
И освен да знае, да го занимаваш и с бумащини ...
И какво основание за прекратяване на допълнителния (втори) ТД - или по взаимно, или чл. 334. Безумие.
Защото никой не иска прекратяване.
А после и да настояваш да ти пресключат втория ТД. И кой от двамата работодатели решава дали неговият да е основен? Едва ли лицето има много думата.

В потрес съм.
Толкова години не уредиха тази щуротия.

bonou2

• потребител
много е гадно и всякак си на пачи яйца.
пък и въобще може да не знаеш какво става по основния ТД и че твоят е станал "основен" за милисекунда от времето.
т.е новия работодател сключва втори ТД, защото твоят е станал първи, в същия момент твоят се прекратява и става основен, след което се прекратява и другия сключва първи, а ти втори :))) и всичко това в един и същи момент :))
това си е шизофрения до шия :(((
хиля се идиотски, а не че ми е смешно.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Тъпо е, но трябва допълнителния да се прекрати и да се сключи нов като основен - най-малкото заради трудовата книжка, която се попълва само от основния

Флора

• потребител
bonou2, хареса ми това с шизофренията ...
Супер тъпо да се занимава работодателят по втори ТД. Да му се обясняваш ... И бумаги.
Инициативата ще е на лицето реално.
Колко му е на втория работодател да каже - аре бегай ...
Сещам се и друго - ако вторият ТД е със срок на изпитване, какво става?
Прекратява се. Нов за същата длъжност пак със срок на изпитване.
Е, няма такава шизофрения.

Ако не прекратя втория ТД.
Някой ще разбере ли...
Само сменя мястото на първия ТД...

bonou2

• потребител
Флора,
ужасявам се, че след време някоя леля ноЙска/напърска ще вземе да каже...."ау, ама Вие сте първи договор в нашата система, айде сега всички /първи /втори/ да коригирате д1 за намнайсет месеца/години назад".

Флора

• потребител
bonou2, шизофренично не те разбрах:)
Имаш предвид лелята по датите да вземе да разсъждава ли?
И се замислям - прекратявания със заповеди от  29.11.2017 , считано от 01.12.2017 и на двата.
Нови подписани договори на 29.11.2017 примерно, излиза, че трябва и час на сключване да сложа.
Знам, че много се задълбах, ама не ми се пишат пак 100 документа за прекр.и назначаване по втория.
И УП-та и сл.бел.
И Заявление, че иска да бъде да назначен - ужас и смях.
чл. 325/ 1 явно ще се ползва.
другото е чл. 334

bonou2

• потребител
Имаш предвид лелята по датите да вземе да разсъждава ли?

бе най-шизофренично ще е всичко да е на една дата :)))
тогава, вече не знам верно.
иначе -да, да не вземе да почне да разсъждава ;)