Автор Тема: чл.30 ЗДДС  (Прочетена 2194 пъти)

alfa

  • потребител
чл.30 ЗДДС
« -: 28 Ноември 2012, 15:36 »
Здравейте , от два дни се измъчвам да разгадая чл.30  искам да ми кажете дали има нещо вярно ;(

След като по чл.22 съм определила,че мястото на извършване на доставката на услуга по транспорт на стока е на територията на България  това значи ли ,че съгласно чл. 30 (1) мога да приложа нулева ставка ,защото ще транспортирам от България до Албания да кажем -стана извън ЕС.
Мисълта ми е ,че само когато мястото на извършване на улугата е в БГ тогава може да се приложи 0% ставка по този транспорт ?

HashFlare

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: чл.30 ЗДДС
« Отговор #1 -: 28 Ноември 2012, 16:27 »
първо определяш мястото на изпълнение на услугата съгласно чл. 21 (или 22 в твоя случай) и ако то е в България прилагаш чл. 30 щом отговаряш на условията

ако МИ не е в България според чл. 21, доставката не е облагаема по нашия закон и чл. 30 е неприложим

alfa

  • потребител
Re: чл.30 ЗДДС
« Отговор #2 -: 28 Ноември 2012, 16:49 »
първо определяш мястото на изпълнение на услугата съгласно чл. 21 (или 22 в твоя случай) и ако то е в България прилагаш чл. 30 щом отговаряш на условията

ако МИ не е в България според чл. 21, доставката не е облагаема по нашия закон и чл. 30 е неприложим

Страшно благодаря , ако не сте Вие не знам ......