Автор Тема: 2 въпроса  (Прочетена 3054 пъти)

Димитър В

• Гост
2 въпроса
« -: 21 Септември 2012, 18:18 »
Здравейте!Занимавам се от скоро със счетоводство и ми възникнаха 2 несвързани помежду си въпроса,дано някой може да ми помогне.
1.При идване на нова фирма за клиент,ако пълномощното на предходния счетоводител за подаване на данни по ел.път не е отеглено,това пречи ли да се подаде и потвърди ново пълномощно на мен?Тоест една фирма да е упълномощила 2 души да е подават по ел.път с разл. ел.подписи едновременно.
2.Продава се ДМА.Коректно ли е да се отпише сумата на досегашната амортизация в дебит и кредит по сметката на актива?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: 2 въпроса
« Отговор #1 -: 21 Септември 2012, 18:33 »
няма проблем няколко лица да имат достъп до системата за ел.услуги на НАП
но за фирмата ще е добре да оттегли пълномощното на предния счетоводител

по въпрос 2 - да - така се отписва

1

• Гост
« Отговор #2 -: 26 Септември 2012, 14:12 »
А има ли меню за отегляне на подаден ел.подпис или става само на хартия на място в НАП?Защото аз поне не мога да намеря в сайта им как да го отегля от менютата там.

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
« Отговор #3 -: 26 Септември 2012, 14:32 »
До скоро нямаше подобна възможност. Последно миналото лято бях да нося едно заявление за оттегляне на упълномощаване на предишното счети, щото установихме, че на своя глава е подало Д6 въпреки прекратените взаимоотношения и без да съобщи, че е подало. Та не знам хвана ли дикиш това оттегляне и дали заличиха подадената от него декларация, щото малко след това скриха декларациите, подавани с друг ЕП.
Но ако установиш, че е въведена опцията, свиркай

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #4 -: 26 Септември 2012, 15:57 »
Оттеглянето става само на хартия
То и без друго трябва да се занесе до НАП

Димитър В

• Гост
« Отговор #5 -: 02 Октомври 2012, 18:58 »
Благодаря ви за мненията,а дали е възможно да се подаде заявление за дерегистрация по ддс с ел.подпис,защото аз лично такава графа  не виждам в менюто на сайта?

Ф.В.Езерский

• потребител
  • دخل اسم المستخدم وكلمة المرور الخاصة
« Отговор #6 -: 09 Октомври 2012, 13:42 »
Може, но не от системата, ами по е-мейла - попълваш бланката в уърд, записваш я в pdf, подписваш, прикачваш на пощата и до час ще ти върнат входящ номер. Разбира се, гледай да умериш правилната поща на правилното ТД.
И това не отменя онова другото - да идеш да си вземеш искането за представяне на документи и т.н.

Благодаря ви за мненията,а дали е възможно да се подаде заявление за дерегистрация по ддс с ел.подпис,защото аз лично такава графа  не виждам в менюто на сайта?