Автор Тема: Касова бележка за лихва?  (Прочетена 1754 пъти)

небесна

  • потребител
Касова бележка за лихва?
« -: 14 Август 2012, 10:56 »
налага се в една фирма да вкараме за малко допълнително финансиране, като възможностите за заема са от регната ДДС фирма, друга нерегната, и допълнителни парични вноски от съдружниците
сумата е под 15 бона, така че е в брой, обаче сега като се размислих за лихвата - трябва да се издаде фактура за нея (алтернативно отчет за месечните продажби), и при положение, че е получена и тя в брой - явно трябва да се пуска задължително касова бележка (обаче фирмите нямат касови апарати), нали така? в смисъл не откривам никакво основание, заради което да не бъде издадена касова бележка, след като лихвата е доставка на услуга?

май най-добре да си остана на доп.вноски, хем без лихва ще са...

HashFlare

Маграт

  • потребител
Re: Касова бележка за лихва?
« Отговор #1 -: 14 Август 2012, 11:51 »
Защо не я внесете по банкова сметка?

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Касова бележка за лихва?
« Отговор #2 -: 14 Август 2012, 12:11 »
ако става с допълнителни парични вноски що си усложняваш изобщо живота със заеми?
а и като гледам въпроса, нещо свързани лица? слаба капитализация?

небесна

  • потребител
Re: Касова бележка за лихва?
« Отговор #3 -: 14 Август 2012, 13:11 »
мда, права си, най-добре по чл.134 да направя нещата