Автор Тема: кзлд  (Прочетена 2478 пъти)

Елена

• Гост
кзлд
« -: 10 Август 2012, 20:31 »
Добър вечер!Ще се регистрираме в КЗЛД като счетоводна кантора.Това което ме озадачава е част 2,описание на отделните регистри.Предполагам има колеги,които са се сблъскали с КЗЛД и имат опит.Чух и за някакви проверки,пращане на документи до София - инструкция по чл.23,ал.4 от ззлд,заповед ,доклад...

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: кзлд
« Отговор #1 -: 12 Август 2012, 00:01 »
какво те озадачава в регистрите?
всичко става по електронен път (доколкото си спомням)

Елена

• Гост
« Отговор #2 -: 13 Август 2012, 12:49 »
Ами срокове на съхранение,защото документите ще стоят временно при нас,също ние сме под наем,адресът може да се промени.Чудя се адрес на управление или адресът,в който сме в момента да пиша и такива неща...На някой от тук проверявали ли са му клиент от КЗЛД,аз ще вземам една нова аптека скоро,мисля че там е по-сложно и проверяват.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #3 -: 13 Август 2012, 12:55 »
...защото документите ще стоят временно при нас...

тук ми се струва, че малко бъркаш - вие се регвате и декларирате като администратор на собствените си регистри за лични данни, т.е. ваши клиенти, ваши работници и т.н.
за регистрите на вашите клиенти те са си регнати като администратор и за тях те декларират от свое име

а иначе за сроковете, аз ги съобразих с нормативните задължения, доколкото си спомням за работници 50 години, за останалото 10-15 години (колкото е общата давност)