Автор Тема: Декларация по чл.7 от КСО  (Прочетена 9755 пъти)

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
Декларация по чл.7 от КСО
« -: 11 Юни 2012, 11:23 »
Преди ....айсет години я подавах всеки път с плащането на осигуровки и заплати.
От може би 5 години изобщо съм я забравила. До днес. От банката, която от 2 години всеки месец използваме за плащане на тези неща, днес се обадиха и казаха "йок!" - без тоя амбалаж нямало да преведат заплатите и осигуровките. И вЕрно зарезаха работата на половина - платежните за осигуровките + едно от платежните за заплати....
Някой друг подава ли я тая декларация?
Защо до миналия месец не се сещаха за нея, а днес направо ме отрязаха без нея?

Не ми е голяма драмата, ама бобрите хептен ще измрат с тая бумащина.

bonou2

• потребител
  • I Still Haven't Found What I'm Looking For
Re: Декларация по чл.7 от КСО
« Отговор #1 -: 11 Юни 2012, 11:29 »
не ме "мрази" ...
винаги най-чинно я подавам...и чрез  банкирането -също
пп
(на времето се отмятаха и засичаха даже сумите по платежни и декларацията- сега не знам как е)

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
« Отговор #2 -: 11 Юни 2012, 11:35 »
Наложи се да си припомня:

Цитат
(9) (Нова - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., доп. - ДВ, бр. 104 от 2005 г., в сила от 27.12.2005 г., предишна ал. 8 - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Банките отпускат суми за изплащане на трудови възнаграждения, включително за авансовото им изплащане, както и за парични обезщетения, и на други плащания от държавното обществено осигуряване само след представяне на платежно нареждане или друг удостоверителен документ за прехвърляне на осигурителните вноски и декларация от осигурителя, че са внесени дължимите осигурителни вноски върху тези суми за държавното обществено осигуряване, за здравното осигуряване и за допълнителното задължително пенсионно осигуряване.

Сега се сещам че съм я подавала за последно, когато теглехме обеззщетенията от НОИ по фирмените сметки. Току що минаха платежните за осигуровките и заплатите по сметка на една фирма, за която Уникредит никога не ми е искала Декларацията. Само че персоналът ми е от двама човека и не ползвам специално банкиране за изплащане на заплати. Може би заради това е.

Гери, коя е банката

gera_r

• потребител
« Отговор #3 -: 11 Юни 2012, 11:37 »
Райфайзен е банката.
И моите спомени са за последно подаване, когато работодателите получаваха обезщетенията.
И аз не ползвам специално банкиране, а хората са 5.

Явно не е там ключа от палатката :(

А пък мотива, че "са внесени осигурителните вноски" е меко казано тъп! Ми нали ги виждат, мааа...му!
Разбирам да са наредени в друга банка - как да е.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #4 -: 11 Юни 2012, 11:49 »
Райфайзен е банката.

Баш там всеки месец си подавам чинно откакто почнаха да плащат заплати по банков път. Първия път се възмутих, но мацките ми обясниха че такива им били нарежданията "свише" - независимо че виждат че осигуровките са наредени със заплатите пак подаваш.

Аз я пращам като пдф по мейла в клона към който се води сметката и ми минават за 15 мин.

доп: Барми, и аз не ползвам специалния софтуер на Райфайзен за заплати. Въпреки това пак не става, системата им реагира на текст "заплата" в обяснителните бележки и спира превода. При "възнаграждение" няма проблем

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
« Отговор #5 -: 11 Юни 2012, 11:49 »
Нещо не е наред ми се струва, ама на мен все така ми се струва по отношение на КСО и прилагането му от тази и онази институция :)

Ама не разбрах кога я искат? При нареждане на осигуровките?

bonou2

• потребител
« Отговор #6 -: 11 Юни 2012, 11:53 »
Нещо не е наред ми се струва, ама на мен все така ми се струва по отношение на КСО и прилагането му от тази и онази институция :)

а ми мен ми я искат ...щото служителят банков - персонално носи отговорност , ако изплати сума за заплати - без осигуровки - бе верно ли не ви я искат?

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #7 -: 11 Юни 2012, 11:55 »

като наредиш нещо на което пише "заплата" преводът стои и не го изпълняват докато не получат въпросната декларация
ако наредиш "възнаграждение по ГД/за личен труд" минава веднага

gera_r

• потребител
« Отговор #8 -: 11 Юни 2012, 12:01 »
като наредиш нещо на което пише "заплата" преводът стои и не го изпълняват докато не получат въпросната декларация

Ами, ами! Шаблона не ми е мръднал от повече от две години(от както плзваме тази банка)! И на него си пише "трудово възнаграждение по ведомост". До миналия месец никой не ми е правил питанка. Но днес вече е друга историята. Та поради таз промяна се възмутих.

bonou2

• потребител
« Отговор #9 -: 11 Юни 2012, 12:03 »
винаги са ми искали ...ако заплатите са през една банка , а осигуровките през друга...се търчи със заверената декларация ( + даже заверени платежни) в банката където се "изплащат" заплатите.
Общо взето е за вързване "на бельото" на банковия служител..

gera_r

• потребител
« Отговор #10 -: 11 Юни 2012, 12:07 »
Бону, ама ако едната банка плаща само заплатите, то е ясно, че не вижда осигуровките и има резон да мрънка за декларацията. Също така, ако в различни дати пускам заплати и осигуровки - пак бива, щото никой не е длъжен да помни какво съм пускала.
Но те вървят заедно!!!

bonou2

• потребител
« Отговор #11 -: 11 Юни 2012, 12:10 »
да , заедно и даже ги засичаха сумите м/у платежните и декларираното в декларацията.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #12 -: 11 Юни 2012, 12:19 »
Шаблона не ми е мръднал от повече от две години(от както плзваме тази банка)! И на него си пише "трудово възнаграждение по ведомост". До миналия месец никой не ми е правил питанка. Но днес вече е друга историята. Та поради таз промяна се възмутих.

абе не знам на кво реагира, явно до сега си минавала метър и не са се усетили
плащаме винаги заплати+осигуровки+данък едновременно от една и съща сметка - като подпиша и изпратя, всичко освен заплати минава моментално вкл. личния труд и ГД ако има, заплатите минават само след като изпратя декларацията

gera_r

• потребител
« Отговор #13 -: 11 Юни 2012, 12:21 »
Веднъж и аз да съм късметлийка ... в продължение на няколко години (със сигурност от 2008 не съм подавала в няколко различни банки)

тониЛ

• потребител
  • Чушката люта, пак люта и ти си, Тонке ле, кат нея!
« Отговор #14 -: 12 Юни 2012, 21:48 »
Бе и аз не съм.
Ама защо банката да я мешат?