Автор Тема: отхвърлена 73-ка  (Прочетена 3067 пъти)

n_b

  • потребител
отхвърлена 73-ка
« -: 03 Май 2012, 22:02 »
Здравейте, разбрах, че имам отхвърлена справка по чл.73/ подадена по ел.път/ заради грешно ЕГН.....ясно, че по ЗДДФЛ срокът бе 02.05, обаче на съобщението за отхвърлената справка има текст, че съгласно чл.102, ал.4 от ДОПК имам 7-дневен срок за подаване на нова справка.Съгласно ДОПК:
"Подаване и приемане на документи по електронен път 
  (3) Декларации, документи или данни, които не съдържат надлежен електронен подпис, идентификация на подателя, единен граждански номер на осигурено лице, периода, за който се отнася информацията, или не отговарят на изискванията за формат на записа и попълване на съответния вид документ, не се приемат и на подателя се изпраща съобщение за отказ в тридневен срок от получаването им.
(4) Подателят е длъжен в 7-дневен срок от получаването на отказа да подаде отговарящи на изискванията декларация, документ или данни. В този случай се прилага чл. 101, ал. 5."
....та сега питането е ако утре подам справката/на гише вече/ в срок ли ще съм или не?

HashFlare

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: отхвърлена 73-ка
« Отговор #1 -: 04 Май 2012, 08:39 »
самата ал.4 ни праща в
чл.101

(5) Когато подаването на новата декларация и другите документи или данни по ал. 4 е извършено в установения 7-дневен срок, законоустановеният срок за подаването им се смята за спазен

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: отхвърлена 73-ка
« Отговор #2 -: 04 Май 2012, 08:57 »
носи си и разпечатка на протокола за отхвърлената справка
за всеки случай можеш да вземеш и разпечатка на текстовете от ДОПК :))

n_b

  • потребител
Re: отхвърлена 73-ка
« Отговор #3 -: 04 Май 2012, 10:03 »
да, така и ще направя, ще си нося и протокола, просто се чудех кой закон важи в случай - ЗДДФЛ, по който е справката и по който са санкциите за неподаване или ДОПК, който уточнява, че срокът 30.04 всъщност може да е 07.05....

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: отхвърлена 73-ка
« Отговор #4 -: 04 Май 2012, 10:26 »
ами ти си подала в срока по ЗДДФЛ но е отхвърлена, не е като да не си подала изобщо
така че си в процедура по подаване регулирана в ДОПК и би следвало да важи той

n_b

  • потребител
Re: отхвърлена 73-ка
« Отговор #5 -: 04 Май 2012, 18:48 »
за инфо:
подадох я, срока по ДОПК важи
...но защо тази норма не важи и примерно за СД по ЗДДС???.....там не ти дават 7-дневен срок за отстраняване на нередностите, мисля, както и за ГДД...

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: отхвърлена 73-ка
« Отговор #6 -: 05 Май 2012, 01:02 »
...но защо тази норма не важи и примерно за СД по ЗДДС???.....там не ти дават 7-дневен срок за отстраняване на нередностите, мисля, както и за ГДД...

ако успееш да получиш документ че си подала СД или ГДД която не е приета няма проблем да си ползваш 7-те дни