Автор Тема: ГДД по чл.50 -продажба на земя и приложение  (Прочетена 2602 пъти)

кокона

  • потребител
Привет, Колеги,
при продажба на земя кое приложение се попълва? Облагаема ли е сделката?Може ли при съпружеска общност само единият да декларира продажбата?


Флора

  • Гост
Re: ГДД по чл.50 -продажба на земя и приложение
« Отговор #1 -: 25 Април 2012, 16:49 »
Ако не попадате тук:
Чл. 13. (1) Не са облагаеми:

1. доходите, придобити през данъчната година от продажба или замяна на:

а) (изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) един недвижим жилищен имот, ако между датата на придобиването и датата на продажбата или замяната са изминали повече от три години;

б) до два недвижими имота, както и селскостопански и горски имоти независимо от броя им, ако между датата на придобиването и датата на продажбата или замяната са изминали повече от 5 години;


Делите по равно и описвате - продажна цена минус цена на придобиване.
Приложение 5.

кокона

  • потребител
Re: ГДД по чл.50 -продажба на земя и приложение
« Отговор #2 -: 25 Април 2012, 17:12 »
Благодаря Ви.

кокона

  • потребител
Re: ГДД по чл.50 -продажба на земя и приложение
« Отговор #3 -: 26 Април 2012, 12:21 »
А когато попадам в необлагаемите доходи,  декларирам ли нещо?
В Приложение 5 има само облагаеми .
А аз попадам в необлагаемите.

didah

  • потребител
Re: ГДД по чл.50 -продажба на земя и приложение
« Отговор #4 -: 26 Април 2012, 12:34 »
След като си сигурна, че е необлагаем доход- не подаваш.
Всъщност за земеделска земя ли става въпрос?

кокона

  • потребител
Re: ГДД по чл.50 -продажба на земя и приложение
« Отговор #5 -: 26 Април 2012, 13:29 »
Да, нива, наследствена.