Автор Тема: декларация чл 50  (Прочетена 5770 пъти)

katia

• потребител
декларация чл 50
« -: 17 Април 2012, 12:05 »
Имам следния въпрос -собственик на ЕООД,самоосигуряващо се лице е работило по трудов договор от м.март до м .юли 2011 г ,за което са му внесени всички осигуровки и ДОД.Като самосигуряващо се лице също са  внесени осигуровките.ЕООд подава декларация по чл 92 и е платена ДП.Нужно ли е лицето да подава деклариция по чл 50

HashFlare

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: декларация чл 50
« Отговор #1 -: 17 Април 2012, 12:46 »
щом няма работодател към 31.12.2011 подава ГДД по чл. 50
попълва и таблица 1 и 2, независимо дали има доходи като СОЛ или не

iziizi

• потребител
« Отговор #2 -: 17 Април 2012, 16:58 »

Ако лице има трудов договор към 31.12.11г.и са  внесени за всеки месец осигуровки.

И отделно е самоосигуряващо се лице  в друго ЕООД и всеки месец си внася осигуровките и ЕООД е подало
 декларация по чл.92,и е плат.ДП. Трябва ли да подава декларация по чл.50

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #3 -: 17 Април 2012, 19:53 »
Декларацията по чл. 92 ЗКПО няма нищо общо с ФЛ.

Зависи дали работодателят е изравнил данъка, дали лицето има други доходи и/или заеми, има ли данъчни облекчения.
В чл. 52 ЗДДФЛ е описано кога няма задължение за подаване на ГДД по чл. 50.

iziizi

• потребител
« Отговор #4 -: 18 Април 2012, 10:11 »
Работодателя е изравнил данъка. Но една позната ми каза, че щом е самоосигуряващо се лице трябва да подаде декл.по чл.50. Независимо че няма други доходи за изравняване затова питам.

dita

• потребител
« Отговор #5 -: 19 Април 2012, 16:08 »
Използвам темата, за да не отвярям поредната с това заглавие. Имам физ лице, което се самоосигурява през ЕООДто си.Същото лице е продало през 2011 непрераб. зем. продукция свободно, без да е регистриран като зем. производител. В ГДД по чл.50 като чекна, че лицето е самоосигуряващо обаче налага и да попълня таблица 1 и 2 Образец 2004 + Прил.3. И реално излиза, че попълвам таблиците с 0 лв за изравняване и остава дължимия данък от прил.3. Правилно ли е?

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #6 -: 19 Април 2012, 17:17 »
на вие съм със ЗП-тата и техните осигуровки и облагане, така че друг да каже дали и как да включваш тоя доход в таблиците

обаче за СОЛ-а собственик на ЕООД задължително попълваш таблиците независимо че няма доход от личен труд или други доходи, които са му осигурителен доход

didah

• потребител
« Отговор #7 -: 19 Април 2012, 17:20 »
Няма основание за попълване на таблиците по простата причина, че няма основание за осигуровки.А и на самото указание на таблиците пише кои попълват.Нерегистрираните не фигурират.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #8 -: 19 Април 2012, 17:24 »
Дидка, тя ще попълни таблиците защото нейният човек е СОЛ като собственик на ЕООД, а че няма да включи в тях дохода от земеделската продукция е друга бира.

didah

• потребител
« Отговор #9 -: 19 Април 2012, 17:29 »
Опппаа.Мерси, Абби:))
Така си е-аз от ЕООД не вдявам много.Да не кажа-никак.
Значи, допълвайки се с теб ще натъкмим отговор-попълва без дохода от ССП:)

Доп-обаче е толкова шантаво и тъпо.Дано тази година решат най-после да уеднаквят регнати и нерегнати защото това е безумно.Един може да има 100 лв. явен доход и трябва да плати данък и осигуровки.Другия може да има 100 000лв /даже не знам дали да го определя като скрит/ и не е длъжен да плати осигуровки, обаче пък данък-да.

dita

• потребител
« Отговор #10 -: 20 Април 2012, 08:17 »
Благодаря ви, да си призная аз също мислех за този вариант, но никак не бях убедена :))