Автор Тема: Справка 4 Пренасяне на дан.загуби  (Прочетена 17497 пъти)

Росица Радева

• Гост
Re: Справка 4 Пренасяне на дан.загуби
« Отговор #20 -: 19 Март 2012, 15:35 »
Просто не знам по какъв друг начин да покажа корекцията. В смисъл че няма да има данък за доплащане защото данъчната загуба се запазва, а и не съм се възползвала от приспадане. Затова се насочих съм справката, но не виждам къде да опиша причината за корекция

HashFlare

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #21 -: 19 Март 2012, 15:48 »
има отделно място за корекция за предни години на обл.основа по ЗДДФЛ в приложението за ЕТ
както и място за корекция на корп.данък в ГДД по зКПО

там има място за описване на причината за корекцията

и след като резултата за 2009 не променя данъка, не посочвате нищо в увеличение или намаление от корекцията

Росица Радева

• Гост
« Отговор #22 -: 19 Март 2012, 16:05 »
Ели, много ти благодаря, но аз нямам данъчно задължение след направената корекция, затова се насочих към чл.76 от зкпо
  Специфични случаи на коригиране на счетоводни грешки 
  Чл. 76. Когато след коригирането на данъчния финансов резултат по чл. 75, ал. 1 възникне или се промени данъчната загуба за съответния минал период, прилагат се разпоредбите на глава единадесета.
Данъчните финансови резултати за годините от допускане на грешката до нейното откриване се коригират по реда на чл. 75 така, че все едно грешката не е била допусната. За година на възникване на данъчната загуба се смята годината, през която е допусната грешка
Не съм много сигурна дали трябва да упомена грешката за 2009 г по чл.75 ал.3 от зкпо независимо че няма да имам сума на корекцията

zaveqna

• потребител
« Отговор #23 -: 19 Март 2012, 16:24 »
Ако бяхте се възползвали от приспадането на дан.загуба през 2010г., тогава разбирам коригирането на данъчната загуба за 2009г. Но дори и да попълните тази справка сега - нищо не се променя.
Просто ще намалите дан.загуба за 2009г. и толкова. Не виждам смисъл от попълването на Справката.

Та и аз като Барми.

Росица Радева

• Гост
« Отговор #24 -: 19 Март 2012, 16:31 »
Съгласна съм, аз също не виждам смисъл. Но исках да представя точно грешката, за да нямам проблеми в бъдеще, затова се чудя вече 10 дена с тая справка. С нея или без нея резултата не се променя, нямам корекция на данъчни задължения.направила съм си всички счетоводни справки и корекция на ГДД 2009 г, ново ОПР и Баланс където нещата при една евентуална проверка магат да се видят. но просто с ГДД зациклих.Затова вече и аз незнам как да постъпя.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #25 -: 19 Март 2012, 16:33 »
ми то в случая няма много смисъл от показване на грешката
освен ако при ревизия за 2009 не признаят някой голям разход и да излезете на плюс
и смисъла е, че те могат тая грешка, която сте допуснали да я пропуснат, а да намерят друга ....
показвайки я им я набиваме да си я знаят

иначе не съм толкова черногледа ;-) само така изглежда 

Росица Радева

• Гост
« Отговор #26 -: 19 Март 2012, 16:39 »
Така е и да се опитваш да бъдеш коректен, накрая не се знае какво ще се получи

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #27 -: 19 Март 2012, 16:47 »
За набиването на очи, миналата година имах корекция по чл. 76 и до сега никой нищо, та както си решиш. Ако решиш да попълваш, според мен си попълваш реда за 2009 г. с корекцията, в 2010 г. не я посочваш като приспадната и от там нататък не я пренасяш в 2011 г.

небесна

• потребител
« Отговор #28 -: 21 Февруари 2013, 12:19 »
нещо изтрещях тотално, та да питам нещо тъпо (въпреки че ми се върти, че и миналата година пак питах същото...)
колона 8 в справката - Остатък от данъчната загуба за пренасяне, я попълвам като сума от кол.4 и кол.5, нали, т.е. е с натрупване?

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #29 -: 21 Февруари 2013, 14:04 »
да, с натрупване: 4+5 или 5-6

небесна

• потребител
« Отговор #30 -: 21 Февруари 2013, 14:56 »
мерси!