Автор Тема: И малко европейска съдебна практика  (Прочетена 2956 пъти)

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Re: И малко европейска съдебна практика
« Отговор #2 -: 17 Февруари 2012, 21:39 »
И доколкото разбирам от lilik, сега някакви такива неща говорят по семинарите. Гледам, че Пресли е качил това в сайта си през септември 2011. Ами законът не е променен съгласно статията на Кондарев.
Мразя семинарите!!!!

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #3 -: 17 Февруари 2012, 22:16 »
аз да си призная не знам що е тая паника

единствения проблем, който виждам е да се работи с чужди ТО за пакети в чужбина
иначе и преди твърдях, че когато ТО продава на ТО трябва да важи общия режим

а това, че ОТУ могат да продават и лица, които нямат лиценз за ТО, не е чак такъв проблем
то и превозвачите трябва да имат лиценз и без него не би трябвало да извършват превози, но го правят от години без наличие на такъв ... Има си закон, който да приложи санкцията. Не е нужно всеки закон да носи забрана и санкция.

Барми

• потребител
« Отговор #4 -: 17 Февруари 2012, 22:29 »
аз да си призная не знам що е тая паника

единствения проблем, който виждам е да се работи с чужди ТО за пакети в чужбина

И аз продължавам да мисля така

а това, че ОТУ могат да продават и лица, които нямат лиценз за ТО, не е чак такъв проблем
то и превозвачите трябва да имат лиценз и без него не би трябвало да извършват превози, но го правят от години без наличие на такъв ... Има си закон, който да приложи санкцията. Не е нужно всеки закон да носи забрана и санкция.

В същото време чета и lilik и притесненията и за бранша и не знам как да коментирам:

В никакъв случай не съм съгласна с възможността всеки да може да извършва дейност като ТО. Най-малкото сме вложили средства за лиценз, персонал и всякакви други изисквания на закона и наредбите към него. Отделно, всяка година си плащаме и застраховка по ЗТ. И срещу това се явява фирма "Х", която е например ПР-агенция, прави кампания на свой клиент и съответно се свързва с хотел, урежда си всичко и няма кой да я спре да го направи. Да, ЗТ й забранява, но ЗДДС и позволява. В тази връзка, няма да се изненадам да направят промяна и в ЗТ...............

Мисля, че става много страшно и тежко за бранша, защото веднъж всеки може да ни комкурира, отделно ще загубим корпоративните клиенти, в добавка ни саботират авиокомпании и кой ли не...........

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #5 -: 17 Февруари 2012, 22:34 »
това пък за корпоративните клиенти, щото трябвало да прилагат маржа ...
ми да не взимат декларация и да прилагат общия режим
какъв им е проблема ? че ще пускат по 2 фактури понякога ? ами да праскат 20% на всичко и ще е една
като не им се доказва 9% да не я прилагат

Барми

• потребител
« Отговор #6 -: 17 Февруари 2012, 22:40 »
Надявам се, че поговорката "Всяко чудо за три дена" ще се окаже права и този път.
И всеки ще намери своя подходящ прочит на закона в зависимост от това как му отърва :)

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #7 -: 18 Февруари 2012, 10:03 »
В същото време чета и lilik и притесненията и за бранша и не знам как да коментирам:

На вие съм с туризма, но все пак и аз бих коментирала като Ели - не е виновен ЗДДС и тия ограничения нямат място точно в тоя закон. Има си ЗТ, легалните ТО плащат за разрешителни, да се съберат и да изискат от държавата на приложи ЗТ към нелоялната конкуренция. Ако нормативните ограничения не са достатъчни да си изискат промяна в ЗТ, а не в ЗДДС.