Автор Тема: Туристическият бранш е в неведение за кои услуги да начислява по-нисък ДДС  (Прочетена 17811 пъти)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/turisticheskiiat-bransh-e-v-nevedenie-za-koi-uslugi-da-nachisliava-po-nisyk-dds,130338/

не че нещо, но много странна извадка са дали журналистите

Цитат
От началото на тази година са в сила промените в Закона за данъка върху добавената стойност (ЗДДС), според които преференциалната стравка от 9% в туризма ще се прилага само за пакетните услуги при настаняването в хотелите, а не както досега за всички туристически услуги.

все едно пък до сега е било друго ...

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Ама, Ели, още първото изречение е невярно:
Цитат
От началото на тази година са в сила промените в Закона за данъка върху добавената стойност (ЗДДС), според които преференциалната стравка от 9% в туризма ще се прилага само за пакетните услуги при настаняването в хотелите, а не както досега за всички туристически услуги.

Струва ли си да чета по-натътък?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
е прочети го де :)))))) няма само аз да цъкам ..

Барми

• потребител
Ааа, предпочитам да чета Кимба :))))))
Тя не цъка. Тя се вихри :))))) Прочете ли я?

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
Що ги четете тия?

Снощи не помня коя телевизия беше подробно обясни схема за кражба на 10% ДДС с фиктивни фирми за скрап, даже картинка имаше и така си пишеше - 10% ДДС
ами не правят разлика хората между ЗДДС и ЗДДФЛ, вие искате чак и промените да следят :))

kimba

• потребител
Ще ми бъде интересно да се видя очи в очи с този г-н Симеон Симеонов. Ели, можеш ли да ми съдействаш да осъществя това мое желание :))) Той дали е наясно, че изобщо не е наясно със законовите положения в собствения си бранш. И че нищо ново не казва? Интересно ще ми бъде как ще ме убеди, че аз като ТО ще съм длъжна да праскам ОТУ по общия ред с 9%-ставка. И че няма да съм длъжна да правя марж за ОТУ. Или пък може би евентуално съм длъжна да праскам 9 % на маржа на пакет ОТУ? Тези хора акъл нямат!

kimba

• потребител
Четете ме, четете ме, идея си нямате колко съм бясна в момента :))) Егати и тъпнята, егати и чудото!

Ели

• Global Moderator
  • потребител
Барми, с Кимба се вихрите в една тема, където всеки казва нещо, но в крайна сметка нищо не казва

също като на този т.нар. семинар на бранша - явно са си казали много неща, но нищо съществено освен, че няма ППЗДДС отговарящ на промените в закона

kimba

• потребител
Ели, и какво ново да кажа бе? Ами нищо ново няма! Обърнали са наопъки закона, използват игра на думи, и в крайна сметка какво? Крайният резултат е пак същия, ама с други думи! Вчера една колежка ми звъни, ама на рев я избива вече и ми вика: край, ще начисляваме вече 9 %, няма марж, няма нищо, и вече заеква милата. До лудост я бяха докарали. Ще начислявам 9 %, ама точно другия път! Малко трудно някой ще ме убеди точно в този момент, че съм длъжна да го правя.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
Кимба, има кой да му дава на човека пари да им говори - взима си ги. Нито го знам, нито го познавам :)

тук в темата за промените на ЗДДС говорихме за туризма
ако правилника излезе в този вариант от проекта, няма да ти е скучно ;-)

и стига си се пенявила ! копчета не ни останаха вече :))

kimba

• потребител
Абе да им таковам таковата и на проектите! Като го видя черно на бяло, тогава ще се позабавлявам :)))

Барми

• потребител
Барми, с Кимба се вихрите в една тема, където всеки казва нещо, но в крайна сметка нищо не казва

също като на този т.нар. семинар на бранша - явно са си казали много неща, но нищо съществено освен, че няма ППЗДДС отговаряш на промените в закона

С тая разлика, че ние пари не взимаме за това, което казваме. Имам предвид всички вихрещи се из всички теми във всички форуми.
Просто пишем съчинения с елементи на разсъждения какво е искал да каже поетът. И правилникът, ако е този, който видяхме в сайта на ... адеде МС или МФ няма да ни помогне кой знае колко в разсъжденията.
Само заради кефа да виждам Кимба бясна, ще се моля положението да продължава да бъде толкова неясно :)))
Майтап. И аз съм бясна. Нервно развесеселена също

kimba

• потребител
Забелязала съм, че глупостта навестява хората на всеки 7 години :))) Очаквах подобна тъпня някъде към 2014 година, но пак останах изненадана. Тъкмо си се бях кротнала :))) Защо са толкова нахални тези хора, направо не мога да разбера :))) Какво толкова лошо съм им направила :))) Абе майтапа си е майтап, ама верно ще ни сполети древната китайска клетва: "Да ти даде Бог да живееш в интересни времена". Е по-лошо от това, здраве му кажи :)))

Ели

• Global Moderator
  • потребител
а пък моите наблюдения са, че глупостта продължава 7 години ! :))  те понякога се оказват малко и глупостта продължава още 7 :)))

Ели

• Global Moderator
  • потребител
но по темата -   туристическия бранш и по-специално ТО ще начисляват по-ниската ставка на данъка, когато прилагат общия режим, т.е клиентът не е пътуващо лице.
За доказване на ставката ще има условия в правилника

и Кимба, остави си беса когато трябва да се регнеш в някоя друга държава ;-) тогава няма да те нервя излишно ! обещавам :)

kimba

• потребител
Ели, аз съм го измислила. За да не купувам от ТО, и за да не ме праскат по общия ред /20 % при сделка ТО между ТО/, си изпращам клиентите директно при тях. Имам право да работя като ТА, защото предвидливо съм си набавила такъв лиценз, че даже и комисионна ще получа за умния си ход. Само дето са наизмислили едни декларации, които да им връзват гащите, че моите клиенти няма да препродават пакетите ОТУ. Обаче, когато вдигнах телефона и попитах на какво основание искат от клиентите ми такава декларация, едно умно счети, след порядъчно затаяване на дъха, ми изстреля, че основанието щяло да го има в утрешния ДВ. Аз изхъмках одобрително, заявих им, че ще си получат декларациите, когато прочета съответното основание, и то от бъдещите ми клиенти. От сегашните ще си ги получат ама точно друг път. А това дали клиентът ми e пътуващо или стоящо на едно място лице, кой ще го докаже? Ами че те всички пътуват бе :))) Майко мила, верно ме чака забава :)))

Ели

• Global Moderator
  • потребител
за съжаление няма да е в утрешния ДВ - поне не го видях
иначе декларацията е залегнала в проекта на ППЗДДС

kimba

• потребител
Ели, стига с тези проекти бе! Мразя да ги чета! Трябва да ги забранят със закон :)))

Ели

• Global Moderator
  • потребител
хахаха :)) и директивите, нали :)))

kimba

• потребител
Ами да, и директивите също! Само ни объркват :)))