Автор Тема: Служебните бележки по ЗДДФЛ  (Прочетена 5071 пъти)

небесна

  • потребител
Служебните бележки по ЗДДФЛ
« -: 02 Февруари 2012, 15:49 »
откакто ги разделиха на две служебните бележки и са цитирани подточки и алинейки на един и същ член, всеки път се налага да чета закона, за да избера коя бележка да попълвам

уж си ги хванах вече, ама все пак да сверя - за ДУК, съществуващ към 31.12 - издавам дългата, ако съм правила преизчисление на данъка

обаче ако лицето има още 2 ДУК-а (единият е при мен, и е траял между юни и октомври), и само си подава годишната декларация, аз каква бележка да му дам сега - трябва кратката, нали? вмествам се в това
Цитат
1.1 трудовото правоотношение е прекратено през течение на годината - в срок до 1 месец от датата на последното плащане, но не по-късно от 31 декември на данъчната година;
?


Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Служебните бележки по ЗДДФЛ
« Отговор #1 -: 02 Февруари 2012, 16:00 »
за ДУК, съществуващ към 31.12 - издавам дългата, ако съм правила преизчисление на данъка

Да. И то ако ти я поискат :))
Ако не си правила преизчисление издаваш задължително пак дългата до 5.02.

обаче ако лицето има още 2 ДУК-а (единият е при мен, и е траял между юни и октомври), и само си подава годишната декларация, аз каква бележка да му дам сега - трябва кратката, нали? вмествам се в това ?

Късата и според мен.

Барми

  • потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Re: Служебните бележки по ЗДДФЛ
« Отговор #2 -: 02 Февруари 2012, 16:22 »

обаче ако лицето има още 2 ДУК-а (единият е при мен, и е траял между юни и октомври), и само си подава годишната декларация, аз каква бележка да му дам сега - трябва кратката, нали? вмествам се в това ?

Старата - образец 2011. С дата, близка до напускането

небесна

  • потребител
Re: Служебните бележки по ЗДДФЛ
« Отговор #3 -: 02 Февруари 2012, 16:42 »
дел.

обърках се нещо

новите образци са ми по-удобни за попълване :)) а и са публикувани на 29 декември, така че мога да пусна кратката с дата 30 декември

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Служебните бележки по ЗДДФЛ
« Отговор #4 -: 02 Февруари 2012, 16:52 »
доколкото си спомням задължението за издаване и предоставяне е в сила от 01.01.2012
сега е дошъл да ти поиска - издаваш новата

не че нямаш основание да издадеш и старата по начина на Барми, което ти е по-удобно :))

Барми

  • потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Re: Служебните бележки по ЗДДФЛ
« Отговор #5 -: 02 Февруари 2012, 17:07 »
Цитат
Чл. 45. (1) При поискване от лицето работодателят издава не по-късно от 31 януари на следващата година служебна бележка по образец за придобития през годината облагаем доход и за удържания през годината данък.

Това е текстът, важал към прекратяването на правоотношението. Аз гледам (ако не забравя) винаги при напускане да издам служебна бележка за улеснение на лицето - да не се разкарва пак и да ме притеснява в неудобен за мен момент.
Но може и новия къс образец. Писах горното повече за провокация и да се изфукам сега каква съм прилежна понякога :)

OpaSna TikVa

  • потребител
  • Мои са!
Re: Служебните бележки по ЗДДФЛ
« Отговор #6 -: 02 Февруари 2012, 17:12 »
каква съм прилежна понякога :)
Когато боцмана гледа из под вежди:)))))))))

Пък аз да се изфукам, че знам точно кога:))))))))))

тутурутка

  • потребител
Re: Служебните бележки по ЗДДФЛ
« Отговор #7 -: 23 Април 2012, 11:13 »
Здравейте, управител с 2 ДУ и възнаграждение по тях в две ЕООД-та за цялата 2011г. и отделно има и други доходи, подава декларация по чл.50 от ЗДДФЛ. Смятам, че трябва да се издадат две бележки по чл.45, ал.1. Греша ли нещо?

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Служебните бележки по ЗДДФЛ
« Отговор #8 -: 23 Април 2012, 19:01 »
Здравейте, управител с 2 ДУ и възнаграждение по тях в две ЕООД-та за цялата 2011г. и отделно има и други доходи, подава декларация по чл.50 от ЗДДФЛ. Смятам, че трябва да се издадат две бележки по чл.45, ал.1. Греша ли нещо?

зависи от другите доходи
ако не са трудови, тогава се подава като се включат и доходите от ДУ със съответните служ.бележки

тутурутка

  • потребител
Re: Служебните бележки по ЗДДФЛ
« Отговор #9 -: 23 Април 2012, 20:54 »
Много благодаря на Ели :)