Автор Тема: Очарована съм от УКАЗАНИЕТО за земеделците!  (Прочетена 2749 пъти)

бивШата

• потребител
Не знам дали някой от тук присъстващите се занимава със земеделци, но не се стърпявам да споделя за УКАЗАНИЕТО.

Члена от ЗКПО, мисля се появи някъде от 2007-ма година....първо беше 179...сега е 189.. Мъка беше тълкуването. Ровене беше. Всеки си го правеше както иска. Имаше много неясни моменти. След подаването на ГДД, НАП-ъри звъняха и искаха справки, за да докажеш в какво си инвестирал данъка. Не знам дали са били "спуснати" някакви конкретни процедури.

Преди това е члена за преотстъпване е бил 61...

Очарована съм от УКАЗАНИЕТО с дата на публикация 28.11.2011г! Много добре обяснено, с примерчета, абе като за малоумни. Обстойно. Обхваща всички неясни въпроси до сега.

Парадоксът (все пак съм роден песимист) - в сила от 2007-ма!  Четири години по-късно указания и още две години до края на съществуването на понятието преотстъпване за земеделците, защото мандалото хлопва на 31.12.2013!

И все пак - Браво - на приходната администрация :)))).

didah

• потребител
Re: Очарована съм от УКАЗАНИЕТО за земеделците!
« Отговор #1 -: 29 Ноември 2011, 18:03 »
Бившата, браво и на теб, че си имала търпение да го прочетеш.
Аз сега влизам, виждам и реших да отворя-изумена съм от голяяяямото разяснение.Обаче ще го допрочитам на части:)

Trapper

• потребител
браво, браво, ама по български. Това указание май е впротиворечие със ЗКПО, направо го е дописало. Вярно, че дописването е в инетрес на данъкоплатеца, но стига по този начин. ЗКПО е дописан в случаите, когато другата дейност е на загуба. Никъде в ЗКПО не пише, че от печалбата за непреработена земеделска продукция имаш право да си пренесеш загубата от другата дейност, тогава да си начислиш данъка и да си изчислиш преотстъпването.  Дано в бъдеще данъчните прилагат писмото, което харесвате, включително е ретроспективно, а не прилагат принципа в ЗКПО .

radonov

• потребител
Пуснете го в раздела това писмо да го прочетем да видим за какво става въпрос.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)