Автор Тема: Добри земеделски практики  (Прочетена 3455 пъти)

taraa

• потребител
  • Бъдете себе си, всички други вече са заети О.Уайлд
Добри земеделски практики
« -: 24 Ноември 2011, 13:36 »
Необходимо ли е земеделски производител - животновд да има разработена добра земеделска практика? Къе да прочета повече за това. Ще съм благодарна, ако някой сподели нещо по темата, защото честно казано само съм чувала за добри земеделски практики, но въобще не съм наясно до колко са задължителни има ли някъде разработени примерни такива и прочие.

HashFlare

didah

• потребител
Re: Добри земеделски практики
« Отговор #1 -: 24 Ноември 2011, 15:45 »
Честно казано не съм сигурна на 100%, но...тези изисквания са по-скоро за растениевъдството.
Аз също имам животновъд.Обекта регистрира миналата година.Не ставаше въпрос за такива изисквания, а за куп други.
Виж за всеки случай линка, който ти пускам.Това е от Министерство на земеделието с изисквания кои и за какви дейности трябва да ги спазват.
Вярно, че има и за оборски тор, но поне засега не съм чувала да ги искат.

http://www.mzh.government.bg/mzh/ShortLinks/DobraZemedelskaPraktika.aspx

taraa

• потребител
  • Бъдете себе си, всички други вече са заети О.Уайлд
« Отговор #2 -: 24 Ноември 2011, 15:47 »
Честно казано не съм сигурна на 100%, но...тези изисквания са по-скоро за растениевъдството.
Аз също имам животновъд.Обекта регистрира миналата година.Не ставаше въпрос за такива изисквания, а за куп други.
Виж за всеки случай линка, който ти пускам.Това е от Министерство на земеделието с изисквания кои и за какви дейности трябва да ги спазват.
Вярно, че има и за оборски тор, но поне засега не съм чувала да ги искат.

http://www.mzh.government.bg/mzh/ShortLinks/DobraZemedelskaPraktika.aspx
благодаря

vesi7

• потребител
« Отговор #3 -: 08 Януари 2012, 13:53 »
Диде, за животновъдите даже има система, подобна на НАССР за магазините, която проследява пътя на млякото от фуража още на животните до измиването на хладилната вана и влизането на външни лица в обектите.
Не е ново, важи особено за кравефермите, които са първа група или тези, които иската да стигнат до там.
Чувала съм, че има общински ветеринарни лекари, които нямат такива изисквания, но....оня виц за мен важи с пълна сила - тя, майка ти, кога ли е имала късмет....