Автор Тема: Атон - как се третира за целите на ЗДДС?  (Прочетена 16387 пъти)

kimba

• потребител
Става дума за гръцки хотел /в момента не мога да кажа името му/, намиращ се на ръкав Атон, полуостров Халкидики. Хотелът се намира на полуострова, но не е във въпросната Света гора /Монашеска република/. Дали се намира на територията на Планината Атон, която се има предвид в ДР на ЗДДС? Или е на територията на Атон, която не попада във въпросната Планина Атон? Моето мнение е, че е не е на тази територия, защото в Монашеската република пиле не може да прехвръкне без виза, та камо ли жена, и единствените им женски твари били котките. Не са издавани визи на туристите, една от които е жена, за да посетят този хотел, следователно не са посетили Монашеската република, което респективно означава, че върху маржа се дължи ДДС, независимо, че територията е Атон. Леле, егати сложнотията стана, дано сте ме разбрали :)))

kimba

• потребител
Re: Атон - как се третира за целите на ЗДДС?
« Отговор #1 -: 22 Ноември 2010, 20:41 »
Мисълта ми е следната ... коя част от Атон е Планината Атон? И има ли къде да питам, за да ми дадат точно становище?

kimba

• потребител
« Отговор #2 -: 22 Ноември 2010, 20:55 »
Позволявам си да копна цитат от друга тема, защото касае тази:

Abby

Re: Таблица за специалните територии в ЕС
« Отговор #17 Днес в 20:24 »
Цитат
Добре де, ще гадая :)) Ако въпросът е дали планината Атон и Света гора е едно и също, това намерих:

http://bg.wikipedia.org/wiki/Света_гора
Според гръцката конституция Атонската планина (Света гора) е самостоятелна административно-политическа единица, която има 20 манастрира с правото на самоуправление, което се извършва от "Светата общност", управляваща автономията

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
« Отговор #3 -: 22 Ноември 2010, 21:07 »
Ще се ориентираш като получиш фактурата от хотела или предходния туроператор. Залагам, че там, където ще почива компанията, е в ЕС

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #4 -: 22 Ноември 2010, 21:12 »
Като изчетох цялата статия в Уикипедия (нямам достъп до гръцката конституция за съжаление) ми се струва, че в автономната област, която се има предвид в ЗДДС няма хотели, а само манастири, колиби, пещери и др. под. места за аскетичен богоугоден живот.

А и от картата ми се струва, че една част от полуострова наистина е извън автономната територия.

Барми

• потребител
« Отговор #5 -: 22 Ноември 2010, 21:12 »
Ей ти нещо, което може да е Конституцията на Гърция на английски:

http://valtcheva.com/index.php?option=com_content&task=view&id=109&Itemid=29

Доколкото разбрах, твоят член е 105

kimba

• потребител
« Отговор #6 -: 22 Ноември 2010, 21:13 »
Естествено Барми, печелиш брошка с пистолетче :))) Драмата обаче е голяма, защото трябва да го докажа черно на бяло нормативно, законово, институционално и ... да му таковам таковата ... как се доказва нещо, което никой не може да ти го напише черно на бяло, а?

kimba

• потребител
« Отговор #7 -: 22 Ноември 2010, 21:15 »
Abby, Монашеската република/Света гора започва почти от селището Уронополис, т.е. малко по-встрани от него де. Но от това селище може да се влезе в Светая Светих. И за съжаление една карта няма начин да убеди човека, който трябва да убеждавам, че правилно съм начислила ДДС-то на маржа. Въпреки всичко тенкс за помощта :)))

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #8 -: 22 Ноември 2010, 21:17 »
Гърците нямат ли ДДС номер? Ако имат, значи не са в Атон :))

kimba

• потребител
« Отговор #9 -: 22 Ноември 2010, 21:21 »
Abby... за да ми е по-забавно резервациите се правят през немски туроператор. Обаче си копнах чл. 105 от конституцията им, ще го дам за превод и ще видя какво ще правя след това. Тенкс Abby :)))

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #10 -: 22 Ноември 2010, 21:30 »
Abby... за да ми е по-забавно резервациите се правят през немски туроператор. Обаче си копнах чл. 105 от конституцията им, ще го дам за превод и ще видя какво ще правя след това. Тенкс Abby :)))

е ще излезе това, което не е много
Съгласно чл. 105 от Гръцката конституция (1975/1986/2001 г.) Атонският полуостров отвъд Мегали Вигла, съставляващ планината Атон (Света Гора), съгласно своя древен привилегирован статут, е самоуправляваща се част от гръцката държава, чийто суверенитет там остава непокътнат.

Барми

• потребител
« Отговор #11 -: 22 Ноември 2010, 21:32 »
Abby... за да ми е по-забавно резервациите се правят през немски туроператор.

И той какво?

kimba

• потребител
« Отговор #12 -: 22 Ноември 2010, 21:41 »
Барми, какво какво? Резервираме през въпросния немски ТО гръцкия хотел и го продаваме тук на наши туристи. Ели, значи остава да уточня кое точно е Мегали Вигла :))) Екстра :)))

kimba

• потребител
« Отговор #13 -: 22 Ноември 2010, 21:48 »

kimba

• потребител
« Отговор #14 -: 22 Ноември 2010, 22:01 »
Така или иначе съм решила да питам в сряда. Според вас къде е най-добре да го направя - на Аксаков ли или на друго място?

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
« Отговор #15 -: 22 Ноември 2010, 22:18 »
Така или иначе съм решила да питам в сряда. Според вас къде е най-добре да го направя - на Аксаков ли или на друго място?
Ама де да те знам кого искаш да убеждаваш и на какво кълве?
Ако питаш за себе си, пращам те веднага при Ели. Абби още не е доказала умение да се справя с огнения ти бяс:))))))

kimba

• потребител
« Отговор #16 -: 22 Ноември 2010, 22:32 »
Тиквич :))) Защо ме нервиш бе :))) Ще убеждавам в правотата си човек, който много трудно се оставя да бъде убеждаван в нещо, което според него не е така ... Не, не, не говоря за себе си :))) Както и да е, трябва ми съвсем официално, законоустановено и нормативно доказано становище. ЧЕРНО НА БЯЛО :)))

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #17 -: 22 Ноември 2010, 22:53 »
Що не искаш официално документче от Института по картография напр. - даваш им адреса на хотела и те да кажат в коя част се намира - дали в ЕС-ка Гърция или в автономната :))

А може и БАН да имат институт по география. Сега и без това се стараят да покажат, че има полза от тях :))

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #18 -: 22 Ноември 2010, 22:54 »
тва е много идейно, Аби ! :)))

kimba

• потребител
« Отговор #19 -: 22 Ноември 2010, 22:58 »
Аааа, и после за по-напряко да мина през Аксаков да ми ги заверят ... Ще държа да е със зелен печат, защото зеленото напоследък е много модно и говори за достоверност на инфото. Егати кефа, представям си как ще ме погледнат :))) Имам приятелка в БАН, не е точно в картографията или където се занимават с тези неща, ама ми е свикнала на хухавелщината и ще направи каквото може за мен :))) Ей, идва ми да ви удуша бе :)))