Автор Тема: Ваучери  (Прочетена 1987 пъти)

небесна

• потребител
Ваучери
« -: 03 Август 2011, 15:02 »
я да питам нещо набързичко, че съм боса из туризма и да не откривам америка сама :) вчера си платих една почивка - 50% авансово от цената на нощувките, остатъка на рецепцията на хотела

в момента имам като документи проформа-фактура, платежното нареждане и ми изпратиха и Договор за организирано пътуване (вътре няма нищо конкретно като цифри, дати на почивката), а само общи условия. в самата проформа има номер на резервация, датите, брой нощувки.

попитах за ваучер, но ми писаха, че ваучер се издавал при 100% плащане, в моя случай не можело?

така ли е?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Ваучери
« Отговор #1 -: 03 Август 2011, 15:17 »
не е така - могат да си издадат ваучера , даже са длъжни
това са някакви техни си измислици

11. (изм. - ДВ, бр. 39 от 2004 г., в сила от 14.11.2004 г., изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., в сила от 25.11.2005 г.) "Туристически ваучер" е документ под отчет, издаден от регистриран туроператор, който удостоверява съществуването на договор между туроператора и туриста като потребител на туристическата услуга.

небесна

• потребител
« Отговор #2 -: 03 Август 2011, 15:30 »
те са регистрирани като туроператор и като турагент - може би в моя случай действат като турагент, и затова не са длъжни да издават

аз не че имам някакви особени съмнения де - все смятам, че с наличните ми документи мога да докажа какво и що, просто се чудех в практиката как е - дали при всяка резервация се дава ваучер или не

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #3 -: 03 Август 2011, 15:50 »
по принцип се издава
а и ТО сключват договорите, а агентите издават ваучери от името на ТО

но се надявам да нямаш проблеми с хотела