Автор Тема: сключване на трудов договор със съдружник в ДЗЗД или друг вид дружество  (Прочетена 3083 пъти)

Denista

• потребител
  • Адът - това са другите.
 Колеги, търся мнението Ви за следното: може ли съдружник в ДЗЗД да сключи трудов договор със същото за длъжност "Барман", при положение че не участва в упрвлението на дружеството с личен труд като съдружник, а участва само в общото събрание и получава дивиденти?
П.С. Друг съдружник се самоосигурява и извършва управленската дейност.

HashFlare

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!

MoRdoc

• потребител
  • Scio me nihil scire
Странна му работа, гражданско дружество и някаква ресторантьорско-барско-нещо се там още дейност?
Щеше да е жалко... ако не е трагично

Домо-управителско дружество е типична същност на ДЗЗД-то

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
И аз знам едно ГД, което има производство - машини, работници поне 20 човека... С кой акъл и кой им го е дал, не знам.

Трябва да си много ненаясно според мен, за да вложиш пари в една толкова неуредена правно форма.

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
ДЗЗД не е лоша форма на сътрудничество за определен период от време и бих я използвала за три месеца за стопанисване на дискотека по морето. Докато се усетят да ме регнат по ЗДДС, то срока изтекъл.

plankov

• потребител
  • За един свят с мнооого варени моркови :P
то по брутално е ако ДЗЗД-то е образувано от две, а още по-брутално три ЮЛ, и ДЗЗД-то се регне по ЗДДС
да ви питам после кво правим при разпад на ДЗЗД-то и следва да изплющим активи от дерегистрирания към продължаващите своята дейност съдружници
че аз такъв казус имам )))

Denista

• потребител
Пропуснах да спомена, градът е Варна - масово използване на ДЗЗД-тата за всяка една дейност.

Denista

• потребител
 Няма да коментирам сега по какъв повод е въпросът ми, защото има опасност от негативни последици за мен, но след месец (обещавам) ще Ви дам информация за много смешна ситуация в държавна институция.
 Просто исках да чуя няколко компетентни отговора тук за конкретната ситуация.