Автор Тема: Re: Музикална страница - част ІІ  (Прочетена 16453 пъти)

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Музикална страница - част ІІ
« -: 30 Април 2011, 13:44 »
иеее !  10х :)
любима група ! :)

Kansas - Hold On

А това видя ли?
20-ти юни, НДК

Тия дни ще ходя за билети, ако някой иска...

HashFlare

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Re: Музикална страница
« Отговор #1 -: 30 Април 2011, 14:36 »
АЗ ! вземи и за мен  един при вас, моля :)

Grave Digger

• Гост
« Отговор #2 -: 30 Април 2011, 15:28 »
В момента все още има промо билети за почти всички категории, които се с по 5 лв. по евтини (само за най евтините билети са изкупени и промото и нормалните). При предното гостуване, зала 1 на НДК беше разпродадена за 25 дни и после пуснаха билети за правостоящи (като самия концерт беше обявен месец преди събитието).

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #3 -: 30 Април 2011, 16:03 »
Евтините билети са горе на балконите и не се вижда добре. Далавера е да си купиш правостоящ билет за партера, тогава можеш да седнеш най-отпред на пътеката и да събираш перцата :)) Сега обаче не са обявени правостоящи, може и да няма.
Мисля да не рискувам с тънки сметки, понеделник-вторник съм в ивентим :))

И малко за загряване :))
Point of Know Return

Grave Digger

• Гост
« Отговор #4 -: 30 Април 2011, 16:13 »
Най-евтините билети са на втори балкон, но той е разпродаден изцяло така, че няма избор. Имах предвид, че ако близките дни си вземете билети не зависимо за кой сектор ще ги вземете, ще са с по пет лева по-евтино на билет. Все още има за оркестрината (на 65 лв.), като от там може да се гледа на една ръка разстояние, но пък ще останете малко пред звукът (няма пълно щастие).

Иначе за правостоящи си е риск. Аз си спомням в последните години само за 2 концерта да се пускат билети за правостоящи в тази зала.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #5 -: 30 Април 2011, 16:36 »
Грейв, а ти защо се скатаваш и нищо не разказваш за Уотърс?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #6 -: 30 Април 2011, 17:12 »
и аз се надявах на коментар

и  докато чакам я изрових - тая със страхотната цигулка ;-)
Kansas Chasing Shadows

Grave Digger

• Гост
« Отговор #7 -: 30 Април 2011, 17:32 »
Чудя се как може човек да разкаже за срещата си с Господ. Това представление опредено всеки който е почитател на Pink Floyd, трябва да го види на живо, шоуто е неописуемо. Много отдавна ходя по концерти, на година гледам около 50 групи, но токова представление не съм виждал. Убийствен саунд, невероятни декори и мултимедия. Влизаш в един кошмар който те грабва и не те пуска през цялото време. Роджър е в перфектна форма, гласът му не трепна през цялото време. Единствено паузата между двете части на мен ми дойде малко по-дълга, но пък по време на нея сe прожектират снимки на загинали през войните и различни конфликти. Сред тези снимки освен бащата на Роджър, беше и снимката на участника в Балканската война Димитър Цинцарски, правнука му беше с нас в залата, като след края на представлението тръгна за Прага за следващите му два концерта. Има и още една връзка на шоуто с България, всяко представление след като свърши в залата се пуска българска народна музика. В залата имаше страшно много българи, имаше само две знамена и двете бяха Български.

Бях предвидил да присъствам на два концерта до края на април (Children of Bodom & Ensiferum и Blind Guardian който е днес), но след това което видях се отказах и от двата. За мое съжаление всички концерти от европейската част от турнето са разпродадени и няма билети. Много ми се искаше да присъствам на една от 6 дати в Лондон, защото на една от тях се очаква на сцената да се качи и Дейвид, но ще го видя на ДВД което ще снимат. Има още един шанс, Роджър измести две дати на 6 и 7 юли, за два разпродадени концерта в Милано, като ги премести на 3 и 4. А на 7 и 6 се очаква да насрочи концерти в Атина. Така, че ще гледам да се класирам за там.

За тези които няма да гледат на живо представлението, ще могат да го видят на ДВД, което ще се снима в Лондон и Атина. Но няма да има нищо общо с атмосферата в залата.

Nobody Home / Vera / Bring the Boys Back Home

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #8 -: 30 Април 2011, 18:19 »
страхотно ! онемях само като чета  ...
ти си щастливец ! :)

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #9 -: 30 Април 2011, 18:26 »
6-ти или 7-ми в Атина е супер, макар че бърка малко Прийст на 8-ми. Аз мислех за Прага, обаче се засича с Мейдън (а сега и с Канзас), не постигнахме семеен консенсус и бях принудена да се жертвам :(( Обаче ако стане може да се класирам :))

А евентуални още дати за Лондон към края на юли дали се очакват? Ако има нещо близко до High Voltage може да стане много яко :))

Grave Digger

• Гост
« Отговор #10 -: 30 Април 2011, 18:58 »
Няма как да се опише, как си мечтал да видиш една група цял живот. Най-накрая да ти се сбъднала мечтата, Роджър излиза на сцената и запява, ти да си отвориш устата да запееш с него, но буца в гърлото ти пречи и от устата ти не излиза нищо, а от очите ти се стичат сълзи и не можеш да ги спреш. Няма как да опишеш как Роджър изпява куплета "дали да вярвам на властта?", а на стената се появява надписа "No fucking way" и залата се взривява. Даже и в щатите които винаги са се прекланят пред управляващите ги, залите се възпламеняват на този момент. А преди време съсипаха една своя кънтри група само защото вокалката си беше позволила да каже, че я е срам, че Джордж Буш е от Тексас (техния щат). Или как минават бомбардировачите и те бомбардират с религиозни символи и символи на съвременното ни материалното общество, които се превръщат в кърваво море. Тези които който харесват Floyd трябва просто да го преживеят, няма друг начин да усетят атмосферата. Нарочно през цялото време избягвам думата концерт, това е много повече от концерт.

Иначе ние бяхме в залата, точно до българското знаме което се развява в този клип. А до нас имаше една друга група българи в която имаше едно семейство, което беше с малкия си син, който беше на около година и половина.

Аз имам билет за Прийст, но ако стане за Атина ще го подаря на някой познат. Предполагам, че на 7 юли ще приключи европейската част от турнето и надали ще има нови дати. Трябваше европейската част да свърши в Милано, но по незнайни за мен причини им изместиха датата и ще го завършат в Атина. На всичкото отгоре ще го снимат. Направо се чудя дали няма да решат там да се качат и тримата на сцената, но защо в Гърция???

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #11 -: 30 Април 2011, 19:19 »
една  забележка от админа

музикалната страница е станала твърде голяма и  започва да се забавя заявката за отваряне 
предложението е тази тема да я заключим и  всеки месец да си имаме нова музикална тема

аз мисля да  разделя темата от днешна дата за да си продължим темата за Господ ;-)

надявам се на разбиране   :)

Ели

• Global Moderator
  • потребител
« Отговор #12 -: 30 Април 2011, 19:25 »
и защо наистина в Гърция ?
много време им трябва на групите да ни открият на картата ...

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #13 -: 30 Април 2011, 19:31 »
Сега отворих сайта на Уотърс. Пише, че трябвало снимките да завършат в Гърция - вероятно някакво режисьорско/продуцентско решение, не знам. Обаче няма обявени дати още, последните са в Милано на 3-ти и 4-ти.

Ще чакаме и ще стискаме палци, Атина не е много далеч :)) Нали построиха магистрала от Солун до там? Минавала съм там долу преди около 10 години може би :))

Grave Digger

• Гост
« Отговор #14 -: 01 Май 2011, 10:13 »
Мисля, че това дава отговор защо края на турнето ще е в Гърция

Epidaurus

Но и билетите няма да са никак евтини. Слухът е, че най-евтините ще са 150 евро.

Grave Digger

• Гост
« Отговор #15 -: 02 Май 2011, 16:38 »
Няма да е в Epidaurus. ще е в Olympic Sports Hall, залата побира 18 700 при баскетболни срещи . Най-общо Роджър обяснява, че това място най-добре отговаря за филмирането на такава голяма продукция каквато е  The Wall. Като споменава, че е впечатлен от посрещането в предното турне  "The Dark Side Of The Moon" което мина през Атина през 2006 г.

Тъй като шоу ще се заснема и се записва, всички камери и всички мобилни телефони са строго забранени и няма да се допускат до мястото на провеждане на концерта (заради светкавиците). Забранено е и пушенето в залата.

Цените на билетите ще са 55, 65, 88 и 145 EUR.

Да видим утре дали ще качат информацията най-накрая на сайта на Roger Waters.

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #16 -: 02 Май 2011, 17:05 »
Грейв, голямо мерси за инфото :)) Тия цени на билетите горе-долу биват, само да се класираме навреме за евтините :))

Grave Digger

• Гост
« Отговор #17 -: 02 Май 2011, 17:26 »
Трябва да се има предвид, че Тикетпро имат политика да взимат комисионна от 10 процента от цената на билета, като се сложи и куриера който трябва да достави билета цената се оскъпява още в зависимост от това колко билета ще се поръчват.

Това е схемата за  продажба на билетите, най в дясно са цените на тикетпро с включена и тяхната комисионна.

Grave Digger

• Гост
« Отговор #18 -: 03 Май 2011, 11:57 »
Вече официално, интересното е, че отпаднаха 6 и 7, а се появи само Юли 08, 2011 OAKA Arena OAKA Arena Athens, GR -  Roger Waters,. И вчера го видях, но си помислих, че е грешка. 

Grave Digger

• Гост