Автор Тема: ДОГОВОР ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА 4 ЧАСА  (Прочетена 5701 пъти)

СТАНЧЕВА

• Гост
Здравейте...
Може ли малко помощ.Блягодаря предварително.Скоро открих фирма и имам договор за управление,сега ми предстой да попълвам декл.1 и 6. Чудя се може ли да ги подавам за по 4 часа.т.е.може ли  ДУК да е на 4 часа или може ли някакво актуално телефонче към НАП където да попитам. Аз съм собственик а съпруга ми е по ДУК. Посъветвайте ме как да постъпя за да плащам най малко осигуровки.аз неучаствам като работник във фирмата работя си на тр.д-р на друго място. необходимо ми е мъжа ми да ръководи фирмата но как да го измисля за напред и какви промени да направя че да неплащам много осигуровки...
БЛАГОДАРЯ...

HashFlare

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Re: ДОГОВОР ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА 4 ЧАСА
« Отговор #1 -: 29 Април 2011, 13:59 »
Тутакси направи съпруга си съдружник и управител и го самоосигурявай. Най-добре ще ви се върже

СТАНЧЕВА

• Гост
« Отговор #2 -: 29 Април 2011, 14:11 »
Ами мислех го даже да си е сам собственик но беше съдружник в друга фирма и там имаше проблеми и има задължения за осигуровки и банки и темподобни и си мислех че това може да му навреди за в бъдеще и затова я писахме на мен.Сега искам и за ДДС да я регистрирам че клиентите ни са капризни. А там ако имаш неплатени данъци и осигуровки ти отказват регистрация на нова фирма четох и така. Благодаря. А за 4-та часа нещо да ми кажете.

Барми

• потребител
« Отговор #3 -: 29 Април 2011, 14:13 »
4-те часа са за трудов договор. Въпреки че е управител, сключете с него трудов договор на длъжност управител за 4 часа. Няма да се осигурява по ДУК, а по трудов договор.
Но така ще му се зачита половин осигурителен стаж за горе долу същите пари каквито са осигуровките на СОЛ за "пълен" стаж

СТАНЧЕВА

• Гост
« Отговор #4 -: 29 Април 2011, 14:21 »
Ами да изчакам решението за регистрация по ДДС и тогава да го направя съдружник и да го самоосигорявам как во ви е мнението. И може ли само него да самоосигурявам без мен тъй като аз работя на тр.д-р на друго място.Благодаря

Барми

• потребител
« Отговор #5 -: 29 Април 2011, 14:26 »
Може само него, ама не защото ти работиш на друго място, а защото не работиш в дружеството, в което си съдружник. А относно участието в другата фирма, в която има проблеми, не съм много компетентна. Но ми се струва, че проблем при регистрацията по ДДС би могло да има, ако е управител на проблемната фирма, а не просто съдружник

СТАНЧЕВА

• Гост
« Отговор #6 -: 29 Април 2011, 14:32 »
Ами той прехвърли всичко на бившия си сътружник.Вече няма нищо общо с  проблемната фирма но навсякъде му излиза като досие че е длъжник и така. Благодаря ви.