Автор Тема: регистриране на еоод  (Прочетена 1570 пъти)

оо

• потребител
регистриране на еоод
« -: 12 Април 2011, 13:20 »
осъзнавам,че това е по скоро въпрос за юристите,но си позволявам да попитам по опитните колеги....,та регистрирам еоод с 10 лв капитал от там на татък това дружество има ли задължение в някакъв срок да внесе капитал до  5000 лв  или работи с с 10 лв капитал .... както преди имаше 35% внасяш от записания и така ...

HashFlare

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: регистриране на еоод
« Отговор #1 -: 12 Април 2011, 13:27 »
щом се регистрира с 10 лв капитал, значи толкова е длъжно да внесе

от къде ги взе тия 5000 ?

оо

• потребител
« Отговор #2 -: 12 Април 2011, 13:43 »
хъмм... глупава тема ....извинявайте ...малко е от типа  една жена казала .....  пиша нещо което и на мен ми е тъпо но дочух такива коментари и затова

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #3 -: 12 Април 2011, 13:49 »
Ти хубаво си дочул и наистина имаше коментари от юристи, включително и от Герджиков. Предлагаше се да е като в Германия, там можеш да регнеш ООД от специален вид с по-малък капитал, но нямаш право да разпределяш печалба докато не достигнеш минимума на капитала на нормалните ООД-та.

Великите ни настоящи законодатели обаче решиха, че това им е много сложно и не го отразиха изобщо.

оо

• потребител
« Отговор #4 -: 12 Април 2011, 14:14 »
мммм ... това е друго тук става въпрос за лекции пред  студенти на колежка експерт ,която  е разяснявала ,че до две години  трябва да се довнесе  сумата защото следвало ликвидация ....и аз смутено си премълчах на този въпрос ...)))))

Abby

• потребител
  • Don't drink and fly ;)
« Отговор #5 -: 12 Април 2011, 17:33 »
Явно е пропуснала съществените промени в ТЗ от миналата година (или по-миналата, вече не помня точно). А толкова се тръбеше как те ще стимулират развитието на малкия бизнес :))

yantrova

• потребител
« Отговор #6 -: 13 Април 2011, 17:10 »
Вече имам няколко ЕООД-та с капитал по 2 лева. Смешно е, но е така. :-)