Автор Тема: Декларация 1  (Прочетена 4566 пъти)

Karolina

  • потребител
Декларация 1
« -: 11 Април 2011, 19:57 »
Здравейте имам  питане по следния казус: Изплатила съм граждански договори за месеци от миналата година 2010 през март 2011 т.е. СИС са от тази година, сега възникват следните запитвания: 1.Грешно ли е да се правят по този начин плащания от една година в друга? 2. Това ще създаде ли проблем при подаването на справката по чл. 73 за доходите , както и за личните декларации / моя колежка изказва мнение, че щяло да стане проблем и трябвало да си платя сумите в 2010, а като съм ги платила сега справката по чл.73 от миналата година щяла да се размине / в грешка ли съм като си подам декларация 1 за миналогодишния период, а сумите са ми изплатени сега? ще мимам ли проблем със справките? 3. Моля за съвет кака е най-подходящо да го направя всичко, понеже софтуера ни не позволява да си формирам декларации за миналата година, а 2012 каго подадем справката как ще ми фигурират данните? Благодаря ви предварително


Karolina

  • потребител
Re: Декларация 1
« Отговор #1 -: 11 Април 2011, 19:57 »
Забравих да спомена , че се занимавам с бюджетно счетоводство.

Karolina

  • потребител
Re: Декларация 1
« Отговор #2 -: 11 Април 2011, 20:52 »
Колеги моля съдействайте ми със съвети.

Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Декларация 1
« Отговор #3 -: 11 Април 2011, 22:23 »
по въпроса за изплащането - когато имате пари, тогава плащате
обикновено има договорка за лихви и неустойки при изплащане сред срока , но това се договаря ...

по въпроса с декл. по чл.73 - декларират се изплатените доходи -  след като се изплащат  през 2011 , те ще са облагаем доход за лицето през 2011 . Лицето ще трябва да ги декларира в годината на придобиване, а понеже се отнасят за дейност през  2010 ще подаде  таблиците за минал период

за осигуровките - някой друг да каже


Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Декларация 1
« Отговор #4 -: 11 Април 2011, 22:26 »
за осигуровките и декларациите при изплащане за стари периоди две писма на НАП:

http://gost.bg/index.php?topic=522.0

Karolina

  • потребител
Re: Декларация 1
« Отговор #5 -: 12 Април 2011, 18:37 »
Абби благодаря за включването, но излиза че не можело да си плащам граждански договор от 2010 в 2011 или по скоро може , но с осигуровките за 2011. Незнам какво да кажа, аз съм била в грешка, че за 2010 година съм платила с осигуровки за 2011 година.

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Декларация 1
« Отговор #6 -: 12 Април 2011, 18:56 »
Ако трудът е положен през 2010 г., осигуряването е също за 2010 г., вкл. процентите. Само данъчното облагане е по режима на годината на изплащане (при теб 2011).

zaveqna

  • потребител
Re: Декларация 1
« Отговор #7 -: 12 Април 2011, 18:59 »
Каролина, струва ми се, че не те разбрах,
но ще пробвам, дано ти ме разбереш -
плащаш през 2011г. по граждански договор (за извършена услуга през 2010г.) с % за 2010г.
 

Karolina

  • потребител
Re: Декларация 1
« Отговор #8 -: 12 Април 2011, 19:15 »
Точно така услуга за 2010 година с оисгуровките за 2010 платена 2011 и възникна спора и ми казаха че лило грешно, даже служител на нап се учуди за такова нещо и пак казвам работя в бюдет, незнам във фирмите и тн. как е ?

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Re: Декларация 1
« Отговор #9 -: 12 Април 2011, 22:08 »
Явно служителят от НАП нещо не е бил наясно.
Не мисля, че точно за този случай има разлика м/у платец бюджетна организация и търговска фирма.