Автор Тема: Давност  (Прочетена 2238 пъти)

Маргарита

• потребител
Давност
« -: 31 Март 2011, 16:45 »
Значи,за м.12.2005 г. давността за ДДС-то не е изтекла....
За м.11,2005 обаче е изтекла...

Въпрос:За фактура издадена от м.11 2005,включена в дневника на покупките и в СД по ЗДДС през м 12,2005 изтекла ли е давността?Т.е имат ли право да ми откажат ДК на фактура за покупки издадена м.11,2005, включена в дневника през м.12,2005?

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Re: Давност
« Отговор #1 -: 31 Март 2011, 16:56 »
ами Марги, правото го ползваш  декември
те имат право да  проверяват декември
та май имат право и да откажат 

ако давността касаеше  дата на изискуемост - сигурно не
но то касае декларираните  данни през ревизирания период

Маргарита

• потребител
« Отговор #2 -: 31 Март 2011, 17:08 »
Е,да,ама на доставчика ми имат ли право до му проверяват данни декларирани м.11.2005?
За него давността е изтекла.....Той ги е осчетоводил вероято м.11....

Чл. 171. (1) Публичните вземания се погасяват с изтичането на 5-годишен давностен срок, считано от 1 януари на годината, следваща годината, през която е следвало да се плати публичното задължение, освен ако в закон е предвиден по-кратък срок.

Уф,не знам:(

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
« Отговор #3 -: 31 Март 2011, 17:13 »
ми те него не го проверяват

Цитат
Насрещна проверка

Чл. 45. (1) При започнало производство по този кодекс органът по приходите може да извърши насрещна проверка за установяване на отделни факти и обстоятелства, свързани с лице, което не е страна в съответното производство. При насрещната проверка не се установяват задължения и отговорности за данъци и задължителни осигурителни вноски на проверяваното лице. Екземпляр от протокола се връчва на ревизираното лице заедно с ревизионния доклад.

plankov

• потребител
  • За един свят с мнооого варени моркови :P
« Отговор #4 -: 01 Април 2011, 22:05 »
Той просто е "сътрудник" на НАП, нищо повече ...
той е третото лице, у което се намират разни веществени доказателства, имащи отношение към започналото ревизионно производство. Така, че по тая фактура могат да те отсвирят като стой та глей (((