Автор Тема: Обезщетения - само при внесени осигуровки  (Прочетена 1357 пъти)

HashFlare

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Цитат
При съвместните си инспекции НОИ, НАП и ГИТ разкрили мними работодатели в схема с лекарски комисии и лични лекари за издаване на фалшиви болнични.

Ми да, като не могат да се оправят със схемите с лекарските комисии, ще си го отнесат истинските болни.

Ели

• Global Moderator
  • потребител
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
Цитат
Те регистрирали договорите им в НАП със задна дата и на хартия декларирали, че им дават заплати около 2000 лв

това пък как става ? 

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Ми как - сигурно е можело да стане преди последните промени. Ама са подавали Д1. Като са декларирали, да гонят тях. По-доходоносно ми се струва. Защо не говорят за глоби и лихви за неспазване на осигурителното законодателство от работодателите, а ще погнат болните

небесна

• потребител
начи да чакаме по някое време нова промяна в Приложение 8 за болничните - отпадат всички други декларирания за начислявания, данни и тн, и ще е важна само датата на внасяне на вноските....

за самоосигуряващите се никога не съм била против това статукво - плащат/получават
обаче явно сега НОИ си представя, че наемните служители ще тръгнат да упражняват контрол и натиск над работодателите... фата моргана