Автор Тема: Услуги на междуправителствена организация  (Прочетена 1136 пъти)

_Buba_

  • потребител
Сега чета един договор за оказване на консултантски услуги на междуправителствена организация и въобще не зацепвам как да постъпя. Българската фирма не е регистрирана по ЗДДС. Междуправителствената организация е с идеална цел и е със седалище в ЕС. Не мога да си изясня от сутринта как стои въпросът с ДДС и по-скоро чуденката ми идва от това какво лице е получателят?

До снощи знаех, че има договор за консултантски услуги и чаках превода, за да тръгвам да правя регистрация по чл.97а, но сега като прочетох, че възложителят е междуправителствена организация, нещо се оплетох в действията си:)



Ели

  • Global Moderator
  • потребител
  • *****
  • *Mислите... стават...неща * (´• ̮•)
трябва да си изясните статуса на тази организация
за да се приложи ал.1 на чл.21  сигурно  за НАП ще е нужно нещо повече от "те така казаха"

 

_Buba_

  • потребител
Те нищо не са казвали, само чета някакъв договор с тях, в който никъде не виждам ДДС №, но това не означава, че нямат.

Abby

  • потребител
  • Don't drink and fly ;)
Като начало ги питайте дали имат регистрация по ДДС. Ако имат, това автоматично ги прави ДЗЛ за всички получени услуги - чл. 3 (6).