Автор Тема: Ако не сте виждали Румънски баланс.... и изобщо румънско ГФО  (Прочетена 2921 пъти)

plankov

• потребител
  • За един свят с мнооого варени моркови :P

HashFlare

Барми

• потребител
  • Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно
Кое от всичките е отчетът или балансът?

plankov

• потребител
ооооо почни от първото за 2009 )))))
То и без това е единственото на български (Превод)
Румънските главни са просто умрем
в баланса им дават формулите и сметките, които да ползват
изобщо - 'ората го карат ей така ...

niki67!

• Гост
Нещо линк ако си искал да дадеш, не работи!
Иначе в Румъния има задължителен сметкоплан... и отчет от задължителни клетки...и това не им пречи да са по-добре от нас във всяко отношение....то с англо-саксонските стандарти ако се ставаше англо-саксонец...И румънската колежка още през 2007 г ми беше казала, че в Букурещ е напълно нормална заплата от 1500 евро за главен счети...а може и повече....и тва преди 4 години.
Земи си оправи линка, че ми е интересно да видя тоз отчет!

OpaSna TikVa

• потребител
  • Мои са!
Ники, не е линк, а е булстат

Русински кльон

Клон на чуждестранен търговец   20080705174646   История   Документи
5.  Седалище и адрес на управление   БЪЛГАРИЯ
област Русе, община Русе
гр. Русе 7000
ул. НИКОЛАЕВСКА No 12, ет. 3

niki67

• потребител
Сложих си удивителна щот не ми приема името като нерегнат...имало било такъв ник, казва:) Интересна работа. Щот влязох за малко и ме мързеше да се регистрирам, пък то по-сложно излезе - някакви букви да преписваш, имейла си да пишеш и пр....Ама е хубава опция, щото значи не може да влезе някой друг и да пише като нерегнат с моя ник. Освен на кирилица

планков

• Гост
това е булстат, бе Ники67
влез в ТР и чети, първото поред за 2009 като обявен акт
щото за 2008 отчета е по българските стандарти
а дргите след първото са на румънски
а това дето те карам да гледаш е превод на румънски отчет

niki67

• потребител
И в ТР ли да го търся?
ахам - отговорили сте.
Много хляб има да ядем още, докато ги стигнем румънците...Първи сме в ЕС отзад напред по всички показатели, и по стандарт, и по качество на живота, обаче видиш ли, имаме МСС като задължителна база. Всичката Мара втасала, задника си не опасала, му викат на такова нещо. И още - на гол тумбак - чифте пищови.

gera_r

• потребител
  • Животът не е фабрика за мечти.
Пусто любопитство....
Погледнах го. И да ви кажа честно - хареса ми.
Особено справката за ДА.
Не знам колко дебели книги имат с указания за попълването на ГФО-то и дали нямат още няколко подвида подавания (като при нас - статистика, НАП, НОИ, КАТ, общини, села, паланки.....), които да им почернят живота, но това, което е публикувано е кратко и ясно.

Е, може би защото не ми се налага да го попълвам, затова ми харесва :))))

plankov

• потребител
Баси, то ако има и указания :D :D
Всъщност изобщо не знаем дали това е пълният отчет
но ... виж, че в баланса и опр-то им, има едни шифри - сборове и ваденкия, та тея шифри са им счетоводните сметки, които в Румъния са супер задължителни ... като едно време при нас

И като си представя идиотиите, които ще преживее всеки счетоводител в Румъния, който трябва да представя оборотка, или да работи на софтуера на майката ... та тея рекласификационни схеми ... ми се струват супер шибня